Van alles en nog wat Zicht op Haringcarspel Nieuws, mededelingen, vragen en wat dies meer zij. Gezocht: boeren op leeftijd Joost van Velsen produceerde afgelopen jaar een film over de typisch Westfriese sport kolfen. Tijdens de werkzaam heden hiervoor viel 't hem op dat er in onze omgeving nog veel oude boerderijen staan, en ontstond bij hem het idee om oude (80+), nog werkende (of meewerkende) boeren te portretteren, en die portretten te bundelen in een boekje. Hij vroeg ons of we hem aan namen kunnen helpen. Dus bij deze een oproep; kent u een boer die rond de 80 jaar is en zijn boerderij nog zelf runt, of die aan iemand anders heeft overgedaan maar zelf nog meewerkt? Laat het ons weten! Bezoek aan het RAA 1 Vrijdag 8 maart kregen het bestuur en diverse leden van werk groepen een rondleiding door het Regionaal Archief Alkmaar. Het doel hiervan was om een en ander op te steken voor het beheer van ons eigen archief, en om te bespreken wat het RAA ons nog meer te bieden had. Dat bleek heel wat. Zo is het onder andere mogelijk om (kosteloos) ruimte in het RAA te gebruiken voor paperassen uit ons eigen archief, en zaken uit ons archief die we niet of nauwelijks gebruiken kunnen we ook permanent aan het RAA overdragen. In dat laatste geval blijft het voor ons even goed mogelijk om die geschriften te raadplegen. Een zeer vruchtbare bijeenkomst! Historische wandeling Vorig jaar gaf Rinus Jonker voor groepen een historische rondleiding door Warmenhuizen. Die zijn zo goed beval len dat we dit hier even melden. Wilt u voor een familiedag of een vriendenuitje ook zo'n rondleiding? Bel naar Rinus! Tel. 0226-391941. SMS-nieuws In de vorige Zicht las u dat alle musea in de gemeente Schagen zich op verzoek van de gemeente verenigd hebben in de SMS (Samenwerkende Musea Schagen)Ieder aange sloten museum draagt op eigen wijze bij aan het bewaren van de identiteit en de geschiedenis van de gemeente Schagen, en de gemeente wil graag dat de SMS (onder andere) de grote diversiteit van alle collecties meer onder de aandacht brengt van scholen, inwoners en toeristen. Ze stelt hiertoe voor vier jaar een bedrag beschikbaar. Vorig jaar is hiermee het volgende gerealiseerd: alle musea staan nu vermeld op route.nl en op Veeltebeleven.nl, en dit jaar eveneens in de Freebee map (een toeristische routekaart) en in de regionale Infogids, die op alle campings, vakan tieparken, recreatiecentra, strandpaviljoens, winkelcentra, en Toeristische Informatie Punten verkrijgbaar zal zijn. Voor dit jaar staan er diverse nieuwe projecten op stapel. Brood en spelen De vrijwilligersavond is sowieso altijd erg gezellig, maar 25 januari van dit jaar was de sfeer helemaal opperbest, 't werd 'n latertje, en tegen de tijd dat de jas werd aangetrokken om huiswaarts te keren ging die nauwelijks dicht. Vanwege de overheerlijke snert en alle door vrijwilligers gemaakte desserts die naar binnen waren gestouwd. Parkmedewerkers Marian en Astrid zorgden ervoor dat alles die avond tip top op orde was. De Bingo na het eten verliep hilarisch, en alle aanwezigen dachten daar dagen daarna nog met plezier aan terug. We danken hier alle vrijwilligers nogmaals voor hun fantastische inzet voor de vereniging, en graag tot volgend jaar! Astrid achter de pannen. 2 mei 2019

Zicht op Haringcarspel | 2019 | | pagina 4