Nieuwe aanwinsten Diverse mensen zijn weer zo aardig geweest om onze vereniging iets te schenken. Alle afgebeelde spullen zijn momenteel in ons museum te bewonderen. Tuindersjassie Op deze gift mogen we wel zuinig zijn, want sinds kort worden dit soort jasjes in ons land niet meer gemaakt. De kolenboer liep er in, de vuilnisman en iedere tuinder in Noord-Holland. In de jaren zeventig werd het ook de kledij van alternatieve studenten. Officieel heet het driekwart ribjasje een 'manchester klettervest'. Al is het ook bekend als bode-, machinis ten-, tuinders-, of werkmansjasje. Ooit gemaakt door Schuttersveld, maar dat bedrijf werd overgenomen door bedrijfs-kledingfabrikant Orcon, dat nu weer in kledingconcern Faithful zit. Het 'wachtbandje' van Faithful meldt: "Weet u dat wij alle soorten beroepskleding verkopen we leveren alle kleding voor professionals". Maar het tuindersjasje is niet meer, bekent ook logistiek manager Gerian Focking van Faithful. "Hoe traditiegetrouw we ook zijn, het is over. We hebben het jaren uitgesteld, maar nu is de stekker er uit gehaald." Een tuinder die nog twee prachtige versleten bou wersjasjes in zijn schuur heeft vertelt: "Bij de mouwen en de kraag slijten ze het eerst. Vooral als je werkt met een trilzeef voor de bollen of als je wortelen moet 'horten'. Bijzondere jassies? Alle bouwers hadden zo'n jasje. En ook een ribbroek. Fantastisch spul. Je hoefde ze nooit te wassen, want de prut rolde zo van de rib af. En in de regen houden ze het ook langer vol voor het doorlekt." Toch is er ook goed nieuws te melden. Het Vakkledinghuis in Groningen laat ze nu in Frankrijk maken. Dus wie alsnog nog zo'n oersterk nostalgisch jasje wil kan daar terecht! Zie www.vakkledinghuisgroningen.nl Hardkartonnen prentenboek Uit 1951, met tekeningen van C. Langbroek. Het bevat 6 hoofdstukken, die alle bedoeld zijn om de kleuter iets te leren. Het laatste hoofdstuk heet 'Waar ik niet aan mag komen', en daarbij zijn schaar, mes, suikerpot, bloemen, stekker, lucifers, koektrommel en 'n pan afgebeeld. Wat dat betreft is het dus nog super- actueel! Antieke pop Met armen en beentjes van echt leer. Mondharmonica Uit de jaren 30 van de vorige eeuw. Zicht op Haringcarspel "opcont act t,SB< WK"""5 mei 2019

Zicht op Haringcarspel | 2019 | | pagina 26