Ook was ene Bas Prins eens van de dijk afgewaaid en hielpen zijn zus en Rinus hem weer overeind en brachten hem naar huis. In dat huis stond een grote kooi met een kraai die bar tekeer ging, dat was dood eng maar als kind ook enorm spannend. Veel families zijn rond de tachtiger jaren verderop gaan wonen, anno 2019 wonen er nog maar enkele oud Krabbendammers. Vroeger kende ik alle Krabbendammers, nu ken ik er nog maar weinigen bij naam. Schillenboer Mijndert Dekker woonde er vroeger samen met zijn vader, broer Willem én 4 koeien. Broer Willem kon niet lezen en schrijven, werkte altijd thuis maar ging later met de bus naar de sociale werkplaats in Alkmaar. Daar kreeg hij wekelijks netjes zijn salaris in een loonzakje, maar op een keer kwam hij bij mij langs hij had al twee weken geen geld gehad! Willem had gelijk zijn post meegenomen met daarbij een brief van de bank, die meldde dat het geld voortaan per bank zou worden overgemaakt. Dat was toch wat! wat moest dat nou? "Nou Willem, het komt wel goed hoor Samen zijn we naar de bank gegaan voor een rekeningnummer, wat natuurlijk helemaal nieuw was voor hem. Zo kwam Willem op een dag bij me met een brief van zijn werk waarop hij zijn vakantie moest aankruisen. Daarbij hielp ik hem en zei "zet maar van april tot oktober kruisjes". Later is Willem onder begeleid wonen in Den Helder terecht gekomen waar hij het enorm naar zijn zin had. Op 2e kerstdag haalde ik hem en Piet 'VIOS' op, dronken we een borrel in Burgerbrug, reden een rondje, aten soep en een broodje en bracht de mannen weer thuis. Allemaal een prachtige dag, wat waren ze blij met zo'n uitje. Bij de Firma Stam heeft Rinus 16 jaar met veel plezier gewerkt. Zijn toenmalige baas Hik Stam kon hem altijd plagen met zijn woonplaats. "Ga je weer naar het vergeten dorp Rinus" zei Hik altijd. Dat vond hij niet zo leuk want het was voor hem nou eenmaal een pracht dorp. Als in de winter de sloten bevroren waren kon je vanuit Warmenhuizen, waar de baas woonde, met de brommer over het ijs door de polder naar huis, een pracht ritje was dat altijd en je was sneller thuis, ook een prettige bijkomstigheid. De horeca speelt ook een grote rol in zijn leven, vele jaren met kermis gewerkt in allerlei plaatsen, vaak met een vast koppel. Daardoor heel veel mensen leren kennen en belevenissen te over, want hoe gezellig ook, er gebeuren soms bijzondere dingen met kermis. In Petten runde Rinus 15 jaar een strandpaviljoen en daarna restaurant 'Halfweg' in Burgerbrug, bekend om zijn lekkere vis, waar je hem nog regelmatig kan tegenkomen. Verder blijft wonen in Krabbendam nog steeds een mooie plek met zicht op de Westfriesedijk. Zo wat herinneringen uit het leven van Rinus Jonker vanuit zijn nog steeds geliefde Krabbendam. Foto's: www.warmenhuizeninoudefotos.nl/fam_jonker Zicht op Haringcarspel 1967: Thea (11 jaar) voor het huis van de familie Jonker in Krabbendam. De foto is gemaakt voor de ruilverkaveling, toen er nog een brug naar de Westfriesedijk was. Op de achtergrond vader Klaas die op zondag altijd wel even naar zijn akker ging, hij is zijn klompen aan het schoonmaken. mei 2019

Zicht op Haringcarspel | 2019 | | pagina 17