der; telt 9 huizen, waaronder 8 boerderijen, en wordt door eenen molen, op den Raaxmaatsboezem, van het overtollige water ontlast. Het polderbestuur bestaat uit eenen Dijkgraaf en drie Molenmeesters. Schaapskuil-Meer Voormalig meer in Geestmer-Ambacht, provincie Noord-Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringcarspel. Dit meer, hetwelk te gelijk met den Heer-Hugowaard bedijkt is, is thans een polder, die dat gedeelte van die bedijking uitmaakt, hetwelk benoorden den Laanderweg ligt. De polder beslaat, volgens het kadaster, eene opper vlakte van 47 bunder; bevat 1 huis, en wordt door eenen molen, op den Raaxmaats-boezem, van het overtollige water ontlast. Het polderbestuur bestaat uit eenen Dijkgraaf en twee Molenmeesters. Slootgaard In de wandeling Sloeijerd geheeten, gehucht in Geestmer-Ambacht, provincie Noord-Holland, arrondissement en 3 uur Noord van Alkmaar, kanton en 1^ uur Zuid van Schagen, gemeente en 35 minu ten Oost van Haringcarspel. Slootgaard (De) De Slootgert of Het Slootgaarder-meer, voormalig meer in Geestmer-Ambacht, provincie Noord Holland, dat bedijkt is en thans eenen polder uitma kende, de Oude- en Nieuwe-Slootgaard geheeten. Zie het volgende artikel. Slootgaard (De Oude- En Nieuwe-) Polder in Westfriesland, provincie Noord-Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gedeeltelijk gemeente Haringcarspel, gedeeltelijk gemeente Oude-Niedorp. Deze polder beslaat, volgens het kadaster, eene oppervlakte van 231 bunder; als: onder Haringcarspel, volgens het kadaster, 201 bunder en onder Oude-niedorp, vol gens het kadaster, 70 bunder. Men telt er, onder Haringcarspel, 12 huizen en 9 boerderijen. Hij wordt door eenen molen op den Raaxmaats-boezem, van het overtollige water ontlast. Het polderbestuur bestaat uit eenen Dijkgraaf en drie Molenmeesters. Nieuw-Polder (De) Polder in Geestmer- Ambacht, provincie Noord- Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringcarspel. Deze polder beslaat, volgens het kadaster, eene oppervlakte van 19 bunder. Smuigel (De) Of Smeugel, polder in Westfriesland, provincie Noord Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringcarspel; palende Noord aan de ring- sloot van den Heer-Hugowaard, Oost, Zuid en West aan den Heer-Hugowaard. Deze polder telt 4 huizen, waaronder 1 boerderij, en wordt door de molens van den Heer-Hugowaard bemalen, waarbij de Smuigel is ingedijkt. Het polder bestuur bestaat uit eenen Dijkgraaf en drie Molenmeesters. Smuigelkeet Of Smeugelkeet, het sluiswachtershuis van de Smuigel, in West-Friesland, provincie Noord-Holland, arron dissement en 3 uur Noord van Alkmaar, 1^ uur Zuid ten West van Schagen, gemeente en 40 minuten Zuid Oost van Haringcarspel, hetwelk men weleens ver keerdelijk als gehucht vermeld vindt. Koetenburg Polder in Geestmer-Ambacht, provincie Noord Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringcarspel; palende Noord aan de Schagervaart, Oost aan den Speitelen-polder, Zuid aan de Woudmeer, West aan den Voorhuis-polder, noord West aan den Voorpolder. Deze polder is vroeger het Koetenburgermeer geweest. Koetenburger-Meer Voormalig meer in Geestmer-Ambacht, provincie Noord-Holland. Zie het voorgaande artikel. rspel Zicht op Haringcarspel Op het kaartje hieronder kunt u een aantal van de genoemde polders vinden (topotijdreis.nl). Waarland Rleekmeer polder |L Poܫr Koo%pohler Polder rf Waartje ait.* mei 2019

Zicht op Haringcarspel | 2019 | | pagina 14