Dirkshorn Durkshorn, den Horn of Duringerhorn, dorp in Geestmer-Ambacht, provincie Noord-Holland, arrondissement en 2V uur Noord van Alkmaar, kanton en 1 uur Zuid ten West van Schagen, gemeente en V uur Noord Oost van Haringcarspel. De Hervormde inwoners, die tot de gemeente Haringcarspel -en- Dirkshorn behooren, hebben hier eene kerk, welke in het jaar 1659 gebouwd is, blijkens het opschrift op eenen steen in den muur. In het jaar 1653, is Dirkshorn kerkelijk met Haringcarspel ver- eenigd, zoo als het thans nog is. De Roomsch Katholijken die hier wonen, worden tot de statie van Schagen gerekend. Men heeft ook te Dirkshorn een school. Kalverdijk Gehucht in Geestmer-Ambacht, provincie Noord Holland, aarondissement en 3 uur Noord van Alkmaar, kanton en 1 V uur Zuid ten West van Schagen, gemeente en 10 minuten ten Zuid van Haringcarspel; met 24 huizen en 140 inwoners. Het is aldus genoemd naar den dijk, waarop het ligt. Men geeft dezen naam in Noord-Holland, veelal verkeerdelijk aan de geheele gemeente Haringcarspel. Den 26 augustus 1703 ont stond in dit gehucht een brand, waardoor negen hui zen in de asch werden gelegd. Tuitgenhorn In de wandeling Tutjehorn of Tuitjehorn, dorp in Geestmer-Ambacht, provincie Noord-Holland, arrondissement en 3 uur Noord van Alkmaar, kanton en V uur Zuid ten West van Schagen, gemeente en uur Zuid West van Haringcarspel. De Roomsch Katholijken die er wonen, maken, met die van de overige uit de gemeente Haringcarspel, eene statie uit, welke tot het aartspriesterdom van Holland en Zeeland, dekenaat van Noord-Holland, behoort, 600 zielen en onder deze 300 Communikanten telt, en door eenen Pastoor bediend wordt. Omtrent het jaar 1657 kreeg dit dorp een eigen Pastoor in Jacob Gaal, die in 1688 overleed. De kerk is aan den Heilige Jacobus toegewijd. De Hervormden behooren tot de gemeenten van Haringcarspel -en- Dirkshorn. Waardpolder (De) Of Het Waarland, polder in Geestmer-Ambacht, pro vincie Noord-Holland, arrondissement alkmaar, kan ton Schagen, gemeente Haringcarspel; palend Noord aan de Oude en Nieuwe-Slootgaard, Oost aan den Leijerpolder, Zuid aan den Heer-Hugowaard, West aan het Bleekmeer en den Speketers-polder. Deze polder beslaat, volgens het kadaster, eene opper vlakte van 345 bunder 21 vierkante roeden 74 vier kante ellen, waaronder 327 bunder 89 vierkante roe- den. 43 vierkante ellen schotbaarland; telt 19 huizen waaronder 10 boerderijen, en wordt door eenen molen, op de Raaxmaat, van het overtollige water ontlast. Het polderbestuur bestaat uit eenen Dijkgraaf en vier Molenmeesters, van welke laatste jaarlijks twee aftreden. Imkedijk Buurt in Geestmer-Ambacht, provincie Noord Holland, arrondissement en 3 uur Noord van Alkmaar, kanton en 1V uur Zuid ten West van Schagen, gemeente Haringcarspel. (bij Tolke) Schagerwaard (De) Of Het Witsmeer, polder in Westfriesland, provincie Noord-Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringcarspel; palend Noord aan de gemeente Sint Maarten Eenigenburg en Valkoog, Oost, Zuid en West aan de gemeente Haringcarspel. Deze polder, welke in het jaar 1632 bedijkt is, beslaat, volgens het kadaster, eene oppervlakte van 527 bun der, waaronder 503 bunder schotbaar land; telt 17 huizen, waaronder 11 boerderijen, en wordt door vier molens, op den Raaxmaats-boezem, van het overtol lige water ontlast. Het polderbestuur bestaat uit Dijkgraaf en drie Molenmeesters. Bleekmeer Bedijking in Geestmer-Ambacht, provincie Noord Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringkarspel; palende Noord West aan den Speketerspolder, Noord en Noord Oost aan den Waardpolder, Oost aan den Schaapskuil, Zuid aan den Middelkoog en den Noorderkoog, West aan de Poel. Deze bedijking wordt gezamenlijk met die van de Koogpolder, door éénen molen drooggehouden. Het polderbestuur bestaat uit éénen Dijkgraaf en drie Molenmeesters. Speketers-Polder Polder in Geestmer-Ambacht, provincie Noord- Hoilland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringcarspel; palende Noord aan den Schager-waard, Oost aan de Slootgert en den Waard polder, Zuid aan de Bleekmeer, West aan de Woudmeer en Koetenburg. Woudmeer (Het) Polder in Geestmer-Ambacht, provincie Noord Holland, arrondissement Alkmaar, kanton Schagen, gemeente Haringcarspel; palende Noord aan Koelenburg, Oost aan Speketer, Zuid aan Geestmer- ambacht, West aan den Ring-polder. Deze polder, welke in het jaar 1634 bedijkt is, beslaat, volgens het kadaster, eene oppervlakte van 213 bun- Zicht op Haringcarspel mei 2019

Zicht op Haringcarspel | 2019 | | pagina 13