X De Eeuwige Dokter Groenhart (III) DE EBBENHOUTEN OLIFANT V -.tl-, Deel II eindigde met de promotie aan de universiteit van Utrecht. Daarna wordt het in de kranten en in Dirkshorn stil rondom dokter Groenhart. Dat betekent niet dat hij aan het uitrusten is van zijn geweldige promotie, maar wel dat zijn aktiviteiten nu waarschijnlijk ondergronds plaatsvinden. - ZAAL GROENHART WINKEL Mijn oudste zus Bets was enige tijd in het Kinder koloniehuis te Bergen aan Zee, om op advies van dokter Groenhart wat aan te sterken en dan stuurt zijn vrouw zo'n schattige ansichtkaart. Wie kan zich zó'n medeleven van de dorpsarts en zijn vrouw nog voor stellen? Dokter Piet Groenhart had met het overlijden van zijn moeder zijn laatste ankerpunt verloren. Zijn broer was wel uit Amsterdam teruggekomen, maar ging zich vestigen in Winkel, waar hij een florerend etablisse ment vestigde. "Je rooi op je vader!" Met deze woorden ontving Eduard Paarlberg op 4 oktober 2004 de zoon van dokter Groenhart: Eric Groenhart. Ik vergezelde Eric en tekende het volgende verhaal uit de mond van Eduard op. Hierin zullen enkele doublures met andere hoofdstukken voorko men, maar zijn betoog was zo indrukwekkend en authentiek dat ik hierin niets wilde wijzigen. Dit ver slag is wel door Eduard gelezen en enkele door hem gewenste correcties heb ik uiteraard aangebracht. Zijn zus was vanuit Schagen, waar ze bij haar moeder woonde, getrouwd en in Driebergen gaan wonen. Mevrouw Groenhart - van Thiel wordt begraven bij haar echtgenoot op de begraafplaats te Dirkshorn. Nog één keer wordt de openbaarheid gezocht, maar dan wel om een droevige reden: Het overlijden van zijn moeder. Was zijn vader door zijn wijze van optre den als arts in het dorp uitgegroeid tot een 'vader' van het dorp, zijn moeder was in stilte en op de achtergrond uitge groeid tot een 'moe der' van het dorp. Hiervan mag onder staande afdruk getuigen: duidelijk geschreven door mevrouw Groenhart. 6 Zicht op Haringcarspel Door: Daan de Kraker \^-Z- C-* ^-111^1 18 MEI (HEMELVAARTSDAG) 7 UUR N.T Opgevoerd door V. V. O. van Dirkshorn. Entree t' 1.75 plus belasting. Plaatsbespreking dagelijks. Het graf op de begraafplaats aan de Oosterdijk te Dirkshorn, waar mevrouw Groenhart-van Thiel ligt begraven bij haar man, de 'oude dokter' Groenhart; ruim 55 jaren later wordt daar ook hun dochter Coos begraven. Schager Courant 13 mei 1944 december 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 8