Gevraagd: foto's en verhalen Broersen B.V. Emiel Oost van groentezadenbedrijf Hazera Seeds - voorheen bekend als Nickerson-Zwaan te Tuitjenhorn - is bezig met een beschrijving van de historie van de voormalige vestiging aan de Delftweg 15. Dit betreft de periode vanaf de oprichting van de Gebr. Broersen B.V. in 1938 (die in 1978 overgenomen is door A.R. Zwaan en in 1981 is opgegaan in Nickerson-Zwaan) tot aan de verhuizing eind vorig jaar naar Warmenhuizen. Emiel is met name geïnteresseerd in persoonlijke herinneringen en foto's uit de periode van de Gebr. Broersen B.V, dus van 1938-1978. Heeft u die voor hem? Mail dan naar Emiel.Oost@hazera.com. Eerste hulp bij toponiemen Van het Kadaster kreeg het bestuur de vraag of onze vereniging wilde meewerken aan het controleren en aanvullen van de toponiemenkaart van de voormalige gemeente Harenkarspel. Een toponiem kan de naam van een stad of dorp zijn, maar ook de naam van een water, eiland of polder bijvoorbeeld. Ze stuurden ons de bestaande kaart in 6-voud toe. Piet Bommer, Maryse Lierens, Tineke Koenis, Margriet Tijm en Marieke Wever namen ieder een deel van Harenkarspel voor hun rekening en hebben alle gevonden fouten of aanvullingen vervolgens verwerkt op één kaart en die teruggestuurd. 'n Hele klus, maar het kadaster was zeer content met het resultaat en schreef: "Wij hebben uw aanvullingen en wijzigingen in goede orde ontvangen. U hebt ontzettend veel werk gedaan en daarvoor willen wij u hartelijk bedanken." P.S. Het Kadaster is een overheidsinstantie die o.a. verantwoordelijk is voor de Basisregistratie Topografie (BRT). De BRT bestaat uit digitale topografische bestanden, die voor iedereen te raadplegen en te downloaden zijn. Zie www.kadaster.nl Adres onbekend 2 In de vorige Zicht op Haringcarspel toonden we in deze rubriek een foto van een ons onbekende per soon. Marian Blankendaal weet wie dat was en schreef er een gedicht over. Zie blz. 20. De foto blijkt van haar 'groot aannemen' rond 1930. Cursussen/workshops RAA Zelf bezig met het schrijven van een (familie-)histo- rie? Het Regionaal Archief Alkmaar (RAA) heeft een schat aan informatie. Maar hoe moet u te werk gaan om materiaal te vinden over uw voorouders of de plek waar u woont? De antwoorden op dit soort vragen krijgt u te horen tij dens de introductiemiddag Archief. U leert wat het Regionaal Archief Alkmaar doet en hoe u gebruik kunt maken van de archieven en collecties die het Archief bewaart. Datum: 12 december. Deelname is gratis. Aanmelden kan via www.regionaalarchief.nl/aanmelden of telefo nisch via 072 8508200. Locatie: Regionaal Archief Alkmaar, Bergerweg 1, Alkmaar. Spijkers met koppen bij SMS 30 Oktober kwamen de Samenwerkende Musea Schagen (SMS) weer bij elkaar om een besluit te nemen over de besteding van de 40.000 euro die de gemeente dit jaar voor ons in de subsidiepot heeft zitten. Dat bedrag wordt beschikbaar gesteld ter 'ver sterking en ontwikkeling van het Schager museale veld'. Na rijp beraad is besloten het geld uit te geven aan promotie via route.nl en via Freebee. Routenet.nl maakt fiets- en wandelroutes waarbij ieder museum apart als begin- en eindpunt wordt gebruikt. Die routes staan niet alleen online; ze wor den ook in gedrukte vorm uitgegeven in een groot verspreidingsgebied. Zodra de routes online staan geven we 'n seintje. Freebee maakt stadsgidsen op zakformaat, dus altijd makkelijk mee te nemen. Het plattegrondje in die gids is voorzien van informatie over bezienswaardigheden, en daarin komen alle musea aan bod. Dat zijn er best veel. We zetten ze even op 'n rijtje. In Schagen: Boerderij- en Rijtuigmuseum Vreeburg, Regionaal museum 1940-1945, museum Slag van de Somme 1914-1918 en het Automuseum. Het Zijper museum in Zijpe en in Eenigenburg museum Eenigenburg. In 't Zand: Molen de Hoop. In Callantsoog: museum Tante Jaantje en het Juttersmuseum. In Waarland: Molenhuijs en Waarlandsmolen. En tot slot natuurlijk ons eigen Historisch museum in Tuitjenhorn. De Freebeegidsen worden begin volgend jaar in een oplage van 150.000 exemplaren binnen de gemeente verspreid via musea, bus- en treinstation, hotels, cam pings en bungalowparken. Tijdens evenementen wor den duizenden brochures uitgedeeld aan bezoekers. 'n Goede investering dus. Volgend jaar komt er weer een bedrag vrij, dat o.a. ingezet gaat worden voor scholing van museummedewerkers. 3 Zicht op Haringcarspel december 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 5