Contributie 2019 Van alles en nog wat Nog eventjes en we zijn al weer 2019. Bij deze Zicht ontvangt u daarom de contributie-nota voor volgend jaar. De leden hebben in de jaarvergadering van april de contributie voor 2019, net als in 2018, vastgesteld op €10,00 p.p. Wilt u de nota vóór eind januari 2019 betalen? Bij voorbaat onze dank! Nieuws, mededelingen, vragen en wat dies meer zij. Muurschildje gemeentelijk monument Iedereen die in een monumentaal gebouw werkt of woont, kan gratis een muurschildje komen halen in het gemeentehuis. Op dit schildje staat dat hier sprake is van een monument. Je mag het zichtbaar op de buitenmuur bevestigen. Zodat iedereen die langsloopt, herkent dat dit gebouw een bijzondere status heeft. In steden en dorpen zie je vaker het symbool aan buitenmuren hangen. Het embleem is 15 centimeter hoog en 9 centimeter breed. Wit met een rode driehoek. Niet groot en opvallend, wel kenmerkend. Een subtiel symbool voor iets wat aan de historie herinnert. Het symbool is ook leuk voor de bezoekers die door Schagen wandelen en de stadswandeling volgen. Wat is een monument? Het kan een gedenkteken zijn, dat een historische gebeurtenis symboliseert. Of een over blijfsel van architectuur, nijverheid of kunst. Het woord 'monument' stamt van het Latijn en betekent 'dat wat herin nert'. De overheid heeft een hele lijst van monumenten. Er zijn rijksmonumenten, provinciale monumenten en gemeentelijke monumenten. Op www.rijksmonumenten.nl zie je de lijst. Je kunt hier ook in je eigen omgeving zoeken. Scholen op museumbezoek In het kader van het thema 'Uitvindingen' bezochten vier groepen van de Barbara school (bij elkaar bijna 100 kinderen!) uit Tuitjenhorn ons museum, waar natuurlijk talloze uitvindingen op landbouwgebied te vinden zijn. Iedere leerling maakte eveneens een speurtocht. Jan Ligthart en Vronie Pronk waren zo aardig deze ochtend vrij te maken om een en ander te begeleiden. Eerder die week hebben twee groepen van het Regiuscollege uit Schagen (onder leiding van Willy Kok) onze collecties bewonderd. Dit was al de derde keer; in 2016 en 2017 zijn ze ook langs geweest. Wegens succes herhaald dus! Zicht op Haringcarspel december 2018 Gemeentelijk monument

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 4