slageriidentjS Zicht op Haringcarspel Hulp Als de bel ging moest je naar de winkel, maar het gezin ging ook gewoon door. De moeder van Gre kwam regelmatig helpen en vooral tante Jans, een tante van Piet, was een grote steun voor het gezin. Zelfs als er met een kind een bezoek aan het zieken huis moest worden gebracht ging tante Jans mee, want Gre moest in de winkel blijven. Dat heeft nooit voor problemen gezorgd, we vonden dat heel gewoon en de kinderen waren erg gek op haar. Vader en moeder aan de snijmachine. Om bij te blijven werden er regelmatig cursussen gevolgd, want ook in de wereld van vlees bleven de ontwikkelingen doorgaan. Rustiger aan doen In december 1990 werd de winkel gesloten, het was mooi geweest! Bewust werd voor de kerst gestopt, want die nachten doorwerken, dat kostte zoveel ener gie, dat werd echt te gek! De kinderen waren uitge vlogen en hadden hun eigen studies en werk gekozen en het was prima zo. Er waren in die tijd twee slagers, in Kerkbuurt was Jan Schilder een goede collega waar regelmatig contact mee was. Bij de klanten was het de gewoonte om de ene week bij Jan en de andere week bij Piet hun bestelling te doen. Toen Jan aangaf te willen stoppen, heeft Piet de boel overgenomen en is hij gestopt met rondvragen, daar was toen geen tijd meer voor. De winkel werd verbouwd en de mensen belden de lijst door of brachten een briefje. 29 december 1990 Piet sluit voor de laatste keer de deur. Sinds die tijd genieten ze volop van het leven, hebben prachtige reizen gemaakt en doen het nu wat rustiger, alhoewelelke dag wordt er gewandeld en in de zomer gezwommen in het bui tenbad! Verder alles in en om huis. Vervelen? Nee hoor!!! Heel dankbaar zijn ze dat ze nog zo gezond zijn, "wat hebben we daar geluk mee" aldus het stel. En zo is het. De laatste dag. Piet en Gre voor de winkel met dochter Ingrid. december 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 25