Van schoenmakerszoon naar slager Door: Piet en Gre de Nijs en Willy Kok Het verhaal van slagerij Piet de Nijs deze keer, dat begint met zijn opa die schoenmaker was, maar zijn vader Gert koos een totaal andere weg. Zo gaat dat in de geschiedenis, waar je mede gevormd wordt door je afkomst, maar dat was eigenlijk alles behalve vlees! Al heel vroeg verloor Gert de Nijs zijn vader en moest hij voor de financiën zorgen voor het arme gezin, naast Gert bestaande uit zijn moeder en jongere zusje. Dat betekende weinig meer naar school. Hij kreeg een baantje als rietdekkersknecht bij zijn buurman Anton Mors. Later wilde Gert toch wat anders en zocht hij een baan als slagersknecht. Nadat hij in Amsterdam, Bergen en Schoorl had gewerkt besloot hij om in Tuitjenhorn een slagerij te beginnen. Er werd grond gekocht van de familie Tol en daar liet hij een slagerij annex woonhuis bouwen en startte zo de nieuwe zaak in 1929. Door persoonlijk huis aan huis kennis te gaan maken werd er een klantenkring opgebouwd. Dat was goed geslaagd. Tot oktober 1957 bleef hij slager en deed de zaak toen over aan zijn zoon Piet. Dubbeltje Alhoewel Piet eigenlijk de techniek in wilde, maar die opleiding dat jaar niet lukte, zei vader Gert "Piet, wordt dan maar slager, want met een eigen bedrijf zit er altijd wel een dubbeltje tussen de centen". En zo geschiedde! Nou moest je voor dat dubbeltje wél dubbele uren maken. Intussen had Piet ook verkering met zijn Gre Mul, die graag in het onderwijs wilde, maar door hun huwelijk vanzelfsprekend slagersvrouw werd. Want van toepassing was het bekende gezegde 'waar je brood is, is je vaderland'. Het drukke leven begon voor dag en dauw voor het stel, dat een goed team bleek te zijn. Ondertussen werden er ook nog vier dochters geboren, Joke, Annelies, Ingrid en Gerlinde. Zicht op Haringcarspel Op de slagersvakschool. Geopend in 1929, nog geen straat voor het huis maar een paardenpadje. Paas 1934. Van links naar rechts: Piet de Rhode, IJf Dekker, Jo de Nijs-Boekel, Piet de Nijs en Gert de Nijs. december 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 23