/v Tijdreis orn Dirkshórn - A Tijdreis Zicht op Haringcarspel gezogen uit de put die we nu als het zojuist genoemde Dirkshorner Meer kennen. Vrij links in beeld staan langs de rode weg (de Stroet, het vervolg van de Raadhuisstraat) de letters PK.: de Protestantse Kerk, beter bekend als de Gereformeerde Kerk, en zuid waarts daar vandaan is een 'Rijwielpad' ingetekend. Dat is het voormalige 'Postenpad', waarlangs de katho lieke kerkgangers, die in Dirkshorn geen eigen kerk gebouw hebben, op zondag in het zicht van de gere formeerden het hele end naar Tuitjenhorn moesten lopen. Sinds de herverkaveling ligt er 50 m oostelijk van de Gereformeerde Kerk een weg noord-zuid: die gaat als Ir. Krabbeweg noordwaarts richting Groenveld en als Groenhartweg zuidwaarts richting Kerkbuurt. De locals zullen zeker nog veel meer zaken op de kaart ontdekken die afwijken van de huidige situatie, zoals de vaart die nog langs de Raadhuisstraat loopt en De kaart van 1952, die in 1960 het meest recent was. Hetzelfde gebied als in 1952/1960 op de meest recente kaart (2015/2017). uitmondt in de haven van Dirkshorn, de oude loop van de wegen in het centrum van het dorp (ter hoogte van de haven) en een volledig ander patroon van grote en kleine sloten, waaronder de nog compleet aanwezige Ringsloot rond de Voorpolder, enzovoorts. En je kunt natuurlijk nog veel verder terug in de tijd. Zo kan dankzij deze Tijdreis-website iedereen op ontdekkingsreis naar zijn of haar eigen omgeving in het verleden, of naar welke locatie in Nederland dan ook: het centrum van Rotterdam voordat het in 1940 door bommen werd weggevaagd, Zeeland van voor de Deltawerken, Wieringen toen het nog een eiland was, of gewoon het eigen dorp, voordat de moderne tijd er toesloeg. Kortom: eindeloos kijkplezier. Aanbevolen. over 200 jaar to[ V oorpol Schooi! Rinfpoldoetfi 4Wbr Motorgem Polder Koetenhurg older Meer van Dirkshorn i,Bu n'g a low'p arken1 It Eierhortje -Bungalöwparl VliDevHoVn/ ill Polder Koetenburg 2017 over 200 jaar topografie december 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 17