De Eeuwige Dokter Groenhart (II) Doktersjubileum. Het doktersjubilee te te Harenkarspel Door: Daan de Kraker Deel I eindigde met de studietijd van Pieter. "Die studenten, die kunnen alleen maar feest vieren en vooral veel drinken!" Dat moge dan voor een deel wel waar zijn, maar de woorden "alleen maar" kloppen in elk geval niet. En zeker niet voor Pieter, zoals we nog zullen zien. Maar laat ons eerst even teruggaan naar Dirkshorn waar vader Groenhart in februari 1936 weer een mo dern voorstel lanceert, waarvan de komende jaren zeker de vruchten zullen worden geplukt, ook door Pieter. In dit geval betrof het een vergadering van het Witte Kruis. Rondvraag. Dr, Groenhart betoogt de wenscihe- lijkheïd van de aanschaffing van een zuurstofap paraat ten gebruike van gevallen van verdrinking, gasvergiftiging, electrictteitsongevallen en zware asthma-patienten, benevens bij andere ernstige ziektegevallen. Door den voorzitter hierin gesteund, zal getracht worden, daarin op de best mogelijke wijze te voorzien. In Dirkshorn wist men overigens ook wel wat feesten was en zeker als het een lustrum was van de geëerde dokter Groenhart, vooral nu het een 25-jarig jubi leum is. De intensiteit waarmee alles tot in details wordt voor bereid, is imponerend. Voor het jubileum op 18 mei 1936 vormt zich reeds in februari van dat jaar een organiserend comité, dat uit de meest vooraanstaan den uit de gemeente bestaat, zie nevenstaand artikel. Zij organiseren voor hun arts een dag die zijn weerga niet zal vinden, uit pure liefde en eerbied voor hem. De nauwgezette organisatie van deze dag is indruk wekkend. De precisie waarmee het programma, in de voorafgaande week - zie hieronder - wordt aange kondigd is voorbeeldig. Zie bijvoorbeeld: 'de route van den feeststoet'! Als saillante details, zie de opmer kingen onderaan: een verzoek om te vlaggen, in de gebiedende wijs, evenals een besluit tot sluiting van de secretarie, waarmee ieder het eens geweest zal zijn. Zicht op Haringcarspel Dr. GROENHART WERI VOOR 25 JAAR TERUG TOT GENEESHEER TE DIRKS HORN BENOEMD Op Maandag )8 Mei 1936 hoopt de heer D. Groenhart, geneesheer, te Dirkshorn, den dag Ie herdenken, waarop hij vóér 25 jaar benoemd werd tot geneesheer van de Gemeente Harenkar spel. Ter feestelijke viering van dit zilveren jubile um heeft zich een comité gevormd, bestaande nit de heeren: H. Nolet,- Bmgemeester. Voorzitter J- J, Vollering, Pastoor te Waarland, J. I. Yelt- huijso, Pasfoor te Tuitjenhorn, G. de Leeuw, N.H. Predikant te Dirkahorn. S. Graving, Geref. Pre dikant te Dirkshorn. A. Dekker, Wethouder te Waarland, A. Duijves, Wethouder te Tuitjenhorn 'Mej. Lanjouw, Wijkverpleegster te Dirkshorn en G. H- 'Esfifng. Gem.- Secretaris te Dirkshorn, welke laatste als secretaris-penningmeester van liet Comité zal optreden. Behalve dat het in de bedoeling ligt dezen dag door do geheele gemeente feestelijk te doen vieren is het comité voornemens den zilveren jubilaris een huldeblijk aan te bieden. Voor dit doel zullen de leden van het Comité binnenkort do inwoners van de gemeente bezoeken, om door het aanbie den van inleekenlijsten hen in de gelegenheid te stellen mede hun bijdrage te verleen en voor hot aan te bieden huldeblijk. Het programma der feestelijkheden op Maan dag 18 Mei a.s. is als volgt: t 10 1/4 uur (zomertijd, ook de hierna vermelde tijden) wordt door het feestcomité onder bege leiding van het muziekcorps „Onder ons" te Dirkshorn, de jubilaris, de heer D. Groenhart, van zün woning afgehaald. IOVé uur; Plechtige zitting van den Raad ten. Gemeentehuize. van II tot lVi nar: Aanbieding Feestgeschenk en receptie in de zaal van den heer P, Pijper te Dirkshorn; Van 2'/s tol 3% uur; Receptie te Waarland in de zaal van den heer C. van Ophetn. Het mu ziekcorps „SL Gregorius" zal vanaf Café Dek ker den feeststoet begeleiden. - Van 4 tot 5 uur; Receptie te Tuitjenhorn ia. het R.K. Vereenigingsgebouw. Het muziekcorps „St. Hildegardis" 2al vanaf Café Duyves de feest stoet begeleiden. De route van den feeststoet zal worden geno men als volgt: Van Dirkshorn naar Waarland: Dirkshorn, SchagerwaartJ. Prov. weg. Zijdewind, Slootgaard. Waarlandsweg, Kerk weg, Van Waarland naar Tuitjenhorn: Ophem, Ve in weweg, Hooge brug, Laanderweg, Oudkarspéh Ambachtsdijk, Kalvcrdiik, Koorndijk, Tuit jeu, horn. Van Tuitjenhorn naar Dirkshom; Tuitjenhorn Kerkbuurt, op het plein keeren, 't Laantje, Tuit jenhorn, 't Rijpje, de Street, Dirkshom. Des avonds acht uur serenade door het mu ziekcorps „Qnder ons" te Dirkshorn aan de wo ning van Dr, Groenhart. Vriendelijk verzoek: Niemand vergde de vlag uit te steken. SECRETARIE DIRKSHORN Ons wordt medegedeeld, dat wegens het Dok- lersfeest op Maandag 18 Mei a.s. de secretarie der gemeente den geheel en dag is gesloten. mei 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 5