Van alles en nog wat Nieuws, mededelingen, vragen en wat dies meer zij. Feestje Vanwege de griepepidemie was de opkomst op de vrijwilligersavond van 21 fe bruari wat lager dan we gewend zijn, maar desondanks werd 't een echt feestje. Het eten was voortreffelijk en de bediening door Marian en Astrid helemaal top. Het hoogtepunt qua eten was natuurlijk weer de toetjesronde, waar diverse men sen zich lekker voor hadden uitgesloofd. De desserttafel stond vol met Hemelse modder, trifle, kersentaart, bitterkoekjespudding, chocoladepudding, advocaat en appeltaart, die tot op de laatste hap slikvingerend naar binnen gingen.Verder kreeg iedere vrijwilliger een koekblik met een oude foto van Warmenhuizen er op, die het bestuur speciaal voor hen had laten vervaardigen. Dat hadden ze wel verdiend, want dankzij al deze suppoosten, bezorgers, redactieleden, schoonmakers, stukjes schrijvers en klusjesmensen lopen alle zaken in onze vereniging als een tierelier! Bezienswaardigheid voor Russen In verband met het Tulip Trade Event hield ook het bollen-exportbedrijf Amsonia uit Tuitjenhorn open huis. Martin Buter van Amsonia vroeg de vereni ging of hij hiervoor wat bollen-gerelateerde spul len uit het museum kon lenen. En dat kon. Amsonia handelt voornamelijk met Rusland en andere Oost- Europese landen, dus drie dagen lang - van 14 tot en met 16 maart - hebben vele Oostblokkers zich er aan kunnen vergapen. Martin vertelde na afloop dat de bezoekers er zeer enthousiast over waren. De tuinder in z'n manches ter pak, de machine en nog wat andere zaken wer den dan ook diverse keren op de gevoelige plaat vastgelegd. Met grote mate van waarschijnlijkheid zit er nu dus iemand in Rusland, de Oekraïne of waar dan ook deze foto's met anderen te delen. Spasibo! Samenwerkende musea Schagen Maandagavond 19 maart heeft een door de gemeente georganiseerde bijeenkomst plaatsgevonden voor alle musea die Schagen rijk is. Doel; (onder andere) ontdekken of de gemeente ondersteuning kan bieden in de vorm van scholing op welk gebied dan ook en bekijken of de musea zich op de een of andere manier gezamenlijk kunnen presenteren. Ook was er een afgevaardigde van KCARS (kunst en cultuur adviesraad Schagen)aanwezig, die pleitte voor een betere sa menwerking tussen scholen en musea en aangaf welke ondersteuning zij daarbij kan bieden. De bijeenkomst werd dit keer gehouden in het Zijper museum. In juni vindt er een vervolg plaats, in ons eigen museum. Adres onbekend De foto hiernaast is in het bezit van de vereniging, maar we weten niet wie degene is die er op staat afgebeeld en ook niet van wie de foto afkomstig is. Heeft iemand enig idee? Neem contact op met hisverhar.redactie@live.nl 2 Zicht op Haringcarspel mei 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 4