Toelichting voorzijde Inhoud Terug naar de jaren 50 en 60 van de vorige eeuw. De tijd dat er nog allemaal plaatselijke kruideniers waren. Bijvoorbeeld het winkeltje van Duw Zutt in Kerkbuurt, of zoals op de foto op de voorzijde, het winkeltje van Piet Hoogeboom halverwege de Koorndijk. Op de foto Piet en Afie en hun kinderen Johan en Cock, daarbij de winkelhulp Gré Hoogeboom. Nee, zij was geen familie van Piet. Gré kwam van Kalverdijk en is later naar Australië geëmigreerd. De flessen Friesche Vlag koffiemelk zijn goed herkenbaar. Ook potten Moccona oploskoffie, midden boven lijkt wel een fles Ranja te staan. Meer over deze kruidenier elders in deze Zicht. Zicht op Haringcarspel is een uitgave van de Historische Vereniging Harenkarspel. Leden ontvangen 3x per jaar een Zicht. Ook lid worden? Een lidmaatschap kost 10,- per jaar. Aanmelden gaat via de ledenadministratie. U kunt de uitgaven desgewenst ook per e-mail ontvangen. Ledenadministratie Margriet Tijm, hisverhar.ledenadm@live.nl Redactie Piet Bommer, 0226-392009 Rinus Jonker, 0226-391941 hisverhar.redactie@live.nl Bestuur Voorzitter: Marieke Wever hisverhar.voorzitter@live.nl Secretaris: Maryse Lierens hvh.secretaris@ziggo.nl Penningmeester: Margriet Tijm Lid: Tineke Koenis Correspondentieadres Historische Vereniging Harenkarspel Kuileweid 8, 1747 SC Tuitjenhorn Museum Historisch Harenkarspel De vereniging beheert ook een museum in het Van Blanckendaellpark, Veilingweg 9 te Tuitjenhorn. Toegangskaarten verkrijg-baar bij de kassa van het park. Leden krijgen 5 euro korting bij aanschaf van een jaarpas. Openingstijden: wo, za en zo van 13-17 uur. Tijdens schoolvakantie dagelijks van 13-17, zo 12-17 uur. Kijk voor actuele informatie op www.blanckendaellpark.nl. Aanbieden artikelen voor het museum Sonja Blokker, 0226-393042 sonjablokker@hotmail.com Zicht op Haringcarspel Jaargang 27, nr. 54, mei 2018 ISSN 1380-3069 Van alles en nog wat 2 De Eeuwige Dokter Groenhart (II) 3 Notaris in de fout 9 Emigratie naar Amerika in 1847 11 Van kapsalon tot ijssalon 13 Een rondje Sint Maarten 17 Herinneringen aan de hongerwinter 20 Opening vaarveiling Warmenhuizen 21 Crabbendam en Schoorldam 23 Nieuwe aanwinsten 24 De redactie houdt zich het recht voor om ingezonden artikelen in te korten of te wijzigen. Artikelen uit dit blad mogen niet zonder meer geheel of gedeeltelijk worden overgenomen zonder voorafgaande schriftelijk toestemming van de redactie. We hebben getracht om rechthebbenden van copyright te achterhalen. Mocht u menen aanspraak te maken op bepaalde rechten, wordt u vriendelijk verzocht contact met ons op te nemen. 1 Zicht op Haringcarspel mei 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 3