Opening vaarveiling Warmenhuizen Door: Sam Schipper Naar aanleiding van de twee artikelen in de vorige Zicht op Haringcarspel over de veiling en De Razende Aap, deze keer een artikel over de opening van de nieuwe vaarveiling op 18 december 1928. 14 april 1928. Mijne heeren, Wij deelen U mede dat onze vereniging een nieuw steenen veilingsgebouw met overdekte vaargoten en overdekte invaart zal stichten, waarvan de kosten ongeveer f 60.000.- zullen bedragen. Het ligt in onze bedoeling ter bestrijding van deze kosten eene rentelooze obligatie leening uit te geven in bedrag van f 50.- en veelvouden daarvan. De aflossing van deze leening zal in elk geval binnen 10 jaar door loting plaats vinden. De obligaties zullen in de eerste plaats zooveel mogelijk worden ondergebracht bij de leden onzer aangesloten verenigingen. Gezien echter de groote belangen die bij deze onderneming voor onze tuinbouw streek zijn betrokken, twijfelen wij er niet aan of ook niet tuinbouwers en ook de betrokken Gemeente- en Polderbesturen zullen in deze daadwerkelijke steun willen verleenen door het nemen van een zoo groot mogelijk bedrag aan aandelen in bovengenoemde geldleening. Wij nemen de vrijheid ook een beroep op Uw medewerking te doen en noodigen Uw Dagelijksch Bestuur beleefd uit tot eene vergadering van Gemeente- en Polder besturen op vrijdag 20 april a.s. 's namiddags half 3 in het Veilingskoffiehuis alhier, waar onzerzijds eene nadere mondelinge toelichting zal worden verstrekt en verder alle gewenschte inlichtingen zullen worden gegeven. Niet twijfelende aan Uw belangstelling en medewerking verblijven wij inmiddels. in zijne op 21 mei gehouden vergadering heeft besloten om voor f 6.000.- deel te nemen in de rentelooze obligatieleening tot het stichten van een Veilingsgebouw onder voorwaarden dat bedoeld bedrag in 10 gelijke termijnen wordt terug betaald te beginnen voor of op 15 december 1929 en zoo vervolgens. Burgemeester en Wethouders van Warmenhuizen, secretaris H. Rijs. 10 december 1928 (brief op de volgende pagina) Aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Warmenhuizen. Mijne heeren, Hoogachtend de Centrale Veilingsvereeniging Warmenhuizen en Omstreken, P Klant. 24 mei 1928 Aan de Centrale Veilingvereniging Warmenhuizen en Omstreken p/a P Klant te Warmenhuizen. Van de Gemeente Warmenhuizen een rentelooze obligatielening. Naar aanleiding van Uw verzoek van 14 april deelen wij U mede dat de Raad dezer gemeente Hiermede heb ik de eer U met Uwen secretaris uit te noodingen tot bijwoning der opening van onze nieuwe Veilingsgebouwen welke zal plaats hebben op dinsdag 18 december a.s. 's voormiddags 11 uur alsmede tot de gemeenschappelijke lunch 's namiddags 1 uur in de kolfbaan van het café "de Mooriaan" te Warmenhuizen. Gaarne ontvang ik van U bericht of wij op Uwe komst kunnen rekenen. Hoogachtend namens het Centraal Bestuur van de Veilingsvereeniging Warmenhuizen en Omstreken, P. Klant. Zicht op Haringcarspel Veiling Warmenhuizen Het nieuwe 'steenen veilingsgebouw'. mei 2018

Zicht op Haringcarspel | 2018 | | pagina 23