Beginjaren HVH Door Sam Schipper Rectificaties Een beknopt overzicht van het prille begin van de Historische Vereniging Harenkarspel. September 1990 Jan Barsingerhorn doet een oproep in het dorpsblad Contact van Warmenhuizen en in het maandblad Geestmerambacht van de polder Geestmerambacht voor oprichting van een historische vereniging te Warmenhuizen, er kwamen diverse positieve reacties. September 1991 een jaar daarna dezelfde oproep met diverse reacties. December 1991 opnieuw een artikel in Geestmerambacht met diverse reacties o.a. van Jaap Mooij uit Warmenhuizen, archivaris van de rk kerk, over hoe de vereniging opgezet moet worden. 1-februari-1992 bijeenkomst in het Dorpshuis te Warmenhuizen door initiatiefnemer Jan Barsingerhorn met 24 personen, met als voorlopig bestuur: Jan Bakker voorzitter, Jan Barsingerhorn secretaris, Dirk Veldboer penningmeester, Pauline Stolk-Macquiné en Jaap Mooij bestuursleden, met als redactie DirkVeldboer, Sam Schipper en Arie Ligthart. Echter er wordt overlegd om niet alleen Warmenhuizen maar de gehele gemeente Harenkarspel hierbij te betrekken omdat sinds 1990 Warmenhuizen, Harenkarspel en St.Maarten zijn samen gegaan. Ook wordt er vanuit gegaan dat er tweemaal per jaar een periodiek wordt uitgeven over de historie van Harenkarspel. 10-februari-1992 gesprek op het gemeentehuis van Warmenhuizen met Jan Barsingerhorn, burgemeester Jos Louter, Piet van der Welle, Jan Bonefaas en Arie Huls, allen gemeenteambtenaren om een startsubsidie te verkrijgen voor de historische vereniging. Hierop wordt later positief gereageerd met een bedrag van 750 gulden. Er wordt daarna een commissie gevormd met Jan Barsingerhorn en Jaap Mooij uit Warmenhuizen, mevr. Creutzberg en hr. Aalten uit Valkkoog en Jan Bakker uit Dirkshorn, om een begin te maken met de vereniging. 4-april-1992 definitieve oprichtingsvergadering van de vereniging in het Dorpshuis te Warmenhuizen met 34 aanwezigen. Er wordt besloten dat de naam van de vereniging wordt Historische vereniging Harenkarspel met het periodiek 'Zicht op Haringcarspel', verzonnen door Jan Barsingerhorn. Het ontwerp van het logo werd gemaakt door Willem te Buck uit Warmenhuizen. Er zijn op dat moment dan al 133 leden uit diverse dorpen lid van de vereniging. 1-juni-1992 eerste nummer van het periodiek 'Zicht op Haringcarspel'. 4-april-2017 26ste jaargang van de vereniging met een ledenaantal van 780. In het artikel 'Handen in onschuld wassen' in Nieuwsbrief 51a is bij het bewerken voor het blad een foutje gemaakt: niet vader waste zijn handen in onschuld, maar opa, zo meldde Jan Spaansen ons. Piet van Kleef van de Stichting Langedijker Verleden meldde ons dat in Zicht 52 de 'nieuwe weg' N242 wordt genoemd, maar dit moet inderdaad de N504 zijn. Ook gemeld: in Zicht 52 staat op blz. 3 dat de belegering van Alkmaar in 1573 begon en werd opgeheven in 1574. Dit is niet juist: de belegering van Alkmaar zelf begon op 21 augustus 1573 en eindigde op 8 oktober 1573. Historische Hereniging Harenharspel 3 Zicht op Haringcarspel "ZICHT OP HARINGCARSPEL" uitgave van de WE ZIJN VOORGESLACHT WET EERT.. IS NIÉT WAARD DAT HU LEEFT, december 2017

Zicht op Haringcarspel | 2017 | | pagina 5