Hierna is hij waarschijnlijk doorgereisd naar de staat Wisconsin waar hij zich vestigde in de plaats Sheboy- gan. Op 22 november 1894 is hij getrouwd met MaryVos- seler, zij was van Duitse afkomst. Zij kregen 2 kinde ren, Cornelia en Joseph. Mary Vosseler is 10 januari 1897, slechts enkele dagen na de geboorte van hun zoon Joseph, overleden ten gevolge van kraamkoorts. Mary werd slechts 21 jaar. Jan Tesselaar is op 1 september 1900 aan kanker over leden. Zowel Mary als Jan zijn begraven op het South Side Catholic Cemetery in Sheboygan in Wisconsin. Kees Kees is naar Amerika gegaan in 1893 en vestigde zich ook in de plaats Sheboygan, waar sinds 1892 ook zijn broer Jan woonde. Hij ging werken als redacteur bij een Hollandse krant. In 1894 is Kees ingetreden bij de orde katholieke religieuze O.S.M. en heeft toen de naam Vincent aangenomen. Vervolgens is hij voor priester gaan studeren, eerst in Granville Wisconsin en vervolgens in Rome waar hij in 1902 tot priester werd gewijd. In 1903 is hij weer terug gegaan naar Granville Wis consin USA. Brief Op verzoek van het bisdom heeft Pater Vincent Tes selaar een brief geschreven waarin hij wat vertelt over zichzelf, studie en activiteiten. Hierna volgt de vertaling van die op 1 augustus 1924 met de hand geschreven brief. Hij was toen woonachtig en werkzaam in de plaats Wilhelmina in de staat Missouri. De brief is gericht aan Eerwaarde H. O'Shaughnessey en woonachtig te Chicago in de staat Illinois. Eerwaarde en Geachte Pater, In antwoord op uw vraag stuur ik u bijgesloten een foto van mijzelf, genomen in mijn habijt welke een aantal jaren terug in Chicago is genomen. Het is de enige die ik heb, en ik wil u vragen om hem terug te sturen als u hem niet meer nodig heeft. Ik ben geboren te Warmenhuizen in Noord-Holland, de voornaamste Nederlandse provincie op 6 mei 1872, zoon van arme ouders en de jongste van 14 kinderen. Ik had een normale schoolopleiding en bleef thuis wonen om mijn moeder te onderhouden tot haar overlijden in 1891 Kwam 1893 in Amerika, in de plaats Sheboygan in de staat Wisconsin. Kreeg kort daarna een baan als redacteur bij een Hollandse krant Onze Standaard" in de plaats Green Bay in de staat Wisconsin. Ik ben toegetreden tot de Servite orde (katholieke klooster orde) in Mei 1894. Volgde voorbereidende studies op het seminarie in Granville Wisconsin. Ik werd naar Rome gezonden in 1897 om daar een vol ledige opleiding te volgen in de Filosofie en Theologie en behaalde daarin de hoogste academische graad (Dr.) Ben daar priester gewijd in 1902 en ging in het voorjaar van 1903 weer terug naar Amerika. Ik gaf voornamelijk les in filosofie en wiskunde, eerst twee jaar in Granville en toen vier jaar van 1905-1909 in ons moederhuis van de Servite Orde. In verband met afnemende gezondheid werd mij geadviseerd om werk te zoeken op het platteland. Met permissie van mijn superieuren kwam ik in 1910 bij een groot kolonisa tie project onder leiding van Aardsbisschop Glennon van St. Louis in Missouri. Dit is een project waarbij een groot stuk (4000 Ha) bosgebied wordt ontgonnen tot land voor boeren en dat dan wordt bevolkt door katholieke boeren, met de behoefte aan geestelijke verzorging. Op dit moment werk ik nog steeds in dit project. U kunt aan het bovenstaande toevoegen of weglaten als u denkt dit nodig te vinden. Met vriendelijk groeten, V.Tesselaar, O.S.M. Opmerking: Pater Tesselaar heeft het over 14 kinde ren. In de archieven heb ik, en eerder ook wijlen Bert Plegt uit Heerhugowaard, niet meer dan de eerder Zicht op Haringcarspel Sheboygan eind 19e eeuw. m~-mI i Oorspronkelijk stond Fort Gibson op Ellis Island. Sommige oude gebouwen van het fort werden vanaf 1892 gebruikt door de immi gratiedienst. In het eerste jaar kwamen er 450.000 immigranten. Het gebouw is in 1897 verbrand, inclusief alle immigratie gegevens vanaf 1855. december 2017

Zicht op Haringcarspel | 2017 | | pagina 18