Regionale Archeologie Gheestmanambocht heid der gegevens waarover men in Nederland beschikt, zelfs omtrent een vrij afgelegen plaatsje als Warmenhuizen. Men zou hopen dat andere monumenten als het Slot van Schagen, de abdij van Egmond en het Slot van Egmond aan de Hoef een dergelijke grondige beschrijving zouden hebben ontvangen (of bestaat een vergelijkbare beschrijving en geschiedenis reeds?). Ik zoude u graag vragen hoever het nu met de restauratie plannen staat, misschien heeft uwe commissie er een rapport over. Ik zou graag bereid zijn een kleine geldelijke bijdrage te zenden, maar ik begrijp dat heel veel nodig is, maar die men gemakkelijk uit particuliere bronnen zou kunnen inzamelen. De enige wens die bij mij opkwam al lezende, was dat uw boekje nog een of twee extra plattegronden had gegeven ter aanvulling van die op pagina 11 (reconstructie plattegrond der oudste kerk en toren). In het bijzonder de relatieve ligging van de oudste kerk op pagina 11 met betrekking tot de tegenwoordige. Met mijn complimenten en respect voor uw kundig en moedig werk uw, Gerard Kuiper Professor of astronomy University of Chicago Chicago 37 Illinois USA PS. Het schrijven van deze brief bemoeilijkt door het slingeren van het schip. Het artikel hierna hebben we overgenomen uit het blad Poldergeest nummer 18: 'De Ursulakerk in Warmenhuizen revisited'. Dit sluit mooi aan bij een tweetal andere artikelen. Poldergeest wordt uitgegeven door de Stichting Regionale Archeologie Gheestmanambocht (RAG). De doelstellingen van Stichting zijn o.a. het stimuleren van archeologisch en cultuurhistorisch onderzoek én het openbaar maken van dit onderzoek. De Stichting RAG is (in 2005) opgericht omdat bij bestaande historische verenigingen deze activiteiten onvoldoende aan bod kwamen. Daarnaast was de deelname aan allerlei (inter-) gemeentelijke activiteiten noodzakelijk o.a. om in en rond de uitbreiding van het Recreatiegebied Geestmerambacht het behoud van archeologische en cultuurhistorische waarden te waarborgen. De Stichting RAG is lid van AWN en werkt nauw samen met de Archeologische Werkgroep Kop van Noord Holland (naar de vestigingsplaats kortweg aangeduid met "Werkgroep Schagen"), die in het gebouw De Nieuwe Nes over een goed geoutilleerde ruimte beschikt, waar archeologische vondsten kunnen worden geprepareerd en getoond. De Stichting RAG richt zich voornamelijk op het oorspronkelijke Geestmerambacht, de Schager en Niedorper Koggen en de directe omgeving daarvan. De educatieve taak van RAG uit zich in het organiseren van excursies, lezingen en museumbezoeken. Ook deze website zal zo veel mogelijk informatie verspreiden. Regelmatig worden begunstigers van RAG en de Werkgroep Schagen gevraagd hand- en spandiensten te verrichten bij professionele archeologische opgravingen. Twee maal per jaar verschijnt het nieuwsbulletin Poldergeest. Heeft u of heb jij belangstelling voor lokale archeologie en cultuurhistorie of om deel te nemen aan veldonderzoek? Word dan begunstiger van de Stichting RAG. Website: http://www.rag-archeologie.nl. E-mail: info@rag-archeologie.nl. 7 Zicht op Haringcarspel mei 2016

Zicht op Haringcarspel | 2016 | | pagina 9