Notulen jaarvergadering Notulen van de jaarvergadering van de Historische Vereniging Harenkarspel zaterdag 23 april 2016 in het AHOJ te Tuitjenhorn. 1. Opening Voorzitter Marieke Wever opent de vergadering en heet de 70 aanwezigen hartelijk welkom. De voorzit ter stelt het bestuur voor: Margriet Tijm is penning meester en kan helaas niet aanwezig zijn, Tineke Koenis secretaris. Daarna bedankt Marieke de bijna honderd vrijwilligers, wel of niet aanwezig, voor hun inzet. Twee zeer actieve vrijwilligers, Greet Ligthart en Niek Groot, zijn overleden. We zullen ze node missen. Er is weer een leuke nieuwe tentoonstelling ingericht 'Wie schrijft, die blijft'. - Dan kondigt de voorzitter Bep en Riet Appel aan die de vergadering komen opvrolijken. 2. Notulen van de jaarvergadering van 25 april 2015 Er zijn geen vragen over de notulen en de ledenverga dering keurt de notulen goed. 3. Financieel verslag 2015 en begroting 2016 Er zijn geen vragen over het financiële verslag en/of over de begroting. 4. Verslag kascontrolecommissie Om te controleren of het financieel verslag correct is, hebben Cor Kant en Ria Eriks-Tiebie ook onderde len van de boekhouding gecontroleerd. Mevrouw Eriks zegt dat de boekhouding van penningmeester Margriet er keurig uitziet en dat er geen onregelma tigheden zijn aangetroffen. Mevrouw Ria Eriks en Cor Kant hebben het financiële verslag goedgekeurd. De voorzitter dankt de kascommissie voor haar inzet. 5. Verkiezing kascommissie De heer Cor Kant heeft 2 jaar zitting gehad in de kascommissie en treedt dus af. Mevrouw Ria Eriks-Tiebie begint aan haar tweede jaar. Ellie Mantel was reserve en treedt nu toe tot de commissie. Mevrouw Bep Luyckx biedt zich aan als nieuwe reserve. 6. Vaststellen van de contributie Het bestuur stelt voor om de contributie van 10,00 voor 2017 niet te verhogen. De ledenvergadering gaat akkoord. - Een intermezzo door 'De Appeltjes' 7. Rondvraag en wat er verder ter tafel kwam - Bij de vorige jaarvergadering had Ria Eriks - Tiebie geopperd een Westfriese praatgroep in het leven te roepen. Ria heeft zich hiervoor ingezet maar helaas was er te weinig animo. - Misschien is 'De Westfriese taal' een idee voor een komende jaarvergadering. - De heer Posthuma vertelt dat Stichting 600 jaar stadsrechten Schagen 5400,00 had overgehouden: 1100,- ging naar museum Vreeburg, 1600,- naar de West-Friese Dansgroep Schagen en 2700,- naar de Historische Vereniging Schagen. De heer Posthuma vraagt zich af waarom van alle Historische Verenigingen in de gemeente Schagen alleen de HvSchagen geld heeft ontvangen. Er worden diverse ideeën geopperd waarom dat zo zou kunnen zijn. Maar niemand weet het precies. Het bestuur zoekt het uit. - De heer en mevrouw Joop en Gonnie Karsten bieden een mooie 19e -eeuwse 'rijtuigstoof' aan. - De heer Praat biedt diverse schoenmakermachines aan die in gebruik geweest zijn bij schoenmaker Bijl uit Warmenhuizen. - De heer Van Twuijver biedt een antieke kinderstoel aan. - De secretaris zegt dat we een nieuwe aanwinst hebben voor in het museum, een bijbel uit 1854 met op de voorkant de tekst 'gemeentebestuur van Haringcarspel'. - Nog een laatste optreden door de dames Appel. 9. Sluiting Om 15.45 uur bedankt de voorzitter iedereen voor zijn of haar inbreng, de schenkers van de giften voor het museum en de dames Appel voor hun gewel dige voordrachten. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. April 2016 Notulist, Tineke Koenis. 4 Zicht op Haringcarspel mei 2016

Zicht op Haringcarspel | 2016 | | pagina 6