Oproep tuinderswoning Bijzondere jaarvergadering in 2017 Contributie 2017 Vrijwilligers gezocht! Leuk verjaardags- of 5 decembercadeau Het komende jaar bestaat onze vereniging 25 jaar en dat vieren we onder andere met een extra leuke Jaarvergadering op zaterdag 8 april 2017 in Ahoj, waarbij het landelijk bekende duo Spigt een geweldig optreden ten beste zal geven over het wel en wee van het leven in vroegere tijden. Aanvang: 14.00 uur. We zijn extra vroeg met deze mededeling, zodat u dit alvast in uw agenda kunt noteren, want: hoe meer zielen hoe meer vreugd! Nog eventjes en we zijn al weer 2017. Bij deze Zicht ontvangt u daarom de contributie-nota voor volgend jaar. De leden hebben in de jaarvergadering van april de contributie voor 2017, net als in 2016, vastgesteld op €10,00 p.p. Wilt u de nota vóór eind januari 2017 betalen? Bij voorbaat onze dank! De Historische Vereniging Harenkarspel heeft, door enkele mutaties, voor het grondig schoonmaken van het museum in het Van Blanckendaell Park te Tuitjenhorn vrijwilligers nodig. De werkzaamheden zijn onder andere stofzuigen, dweilen, afstoffen en ramen van binnen lappen. Voor het stofzuigen gaat onze voorkeur uit naar een man. Het schoonmaken vindt 2 keer per jaar plaats in de maanden april/mei en oktober (buiten de schoolvakanties) op maandagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur. Voor verdere informatie/inlichtingen over het schoonmaken kunt u terecht bij Jelle Adema, telefonisch te bereiken onder nummer 0226-392420. De Historische Vereniging Harenkarspel biedt te koop aan: fotoboekjes 'Sint Maarten in oude ansichten' gedrukt in 1975. In dit boekje kun je zien hoe de gemeente Sint Maarten er uitzag in 'grootvaders tijd' tussen ongeveer 1880 en 1930. Er staan foto's van Valkkoog, Stroet, Groenveld, 't Rijpje, Eenigenburg en dorp Sint Maarten in. Alle foto's hebben een verklarend onderschrift. De boekjes kosten normaal 16,95 nu slechts 9,50. Af te halen bij Tineke Koenis, Kalverdijk 63. De Bouwhistorische Commissie van het Westfries Genootschap heeft als doelstelling kenmerkende en authentieke West-Friese gebouwen, die dreigen te verdwijnen of ingrijpend te worden veranderd, vast te leggen. Dit vastleggen gebeurt door het maken van tekeningen, foto's, een technische beschrijving en zo mogelijk een beschrijving van de bewoningsgeschiedenis. De projecten worden digitaal en schriftelijk gearchiveerd. De afgeronde projecten zijn te bekijken op de website van het genootschap www.westfriesgenootschap.nl /bouwhistorie. De laatste tijd worden ook panden vastgelegd die nog niet gesloopt zullen worden, maar die een kenmerkende bouwstijl hebben. In het kader daarvan is de commissie op zoek naar een authentiek 'tuindersspul' in westelijk Westfriesland. Het betreft een woning met aangebouwde bedrijfsruimte (koolschuur), (vroeger) doorgaans aan het water gelegen. De schuur dient uiteraard de oude bouwelementen te bevatten. Wie kent zo'n authentieke woning annex schuur? Het is daarbij van belang dat de eigenaar geen bezwaar heeft tegen de vastlegging van zijn pand. Reacties s.v.p. naar secretariaat Westfries Genootschap, tel. 0229 217121 of contact@westfriesgenootschap.nl Bij voorbaat dank voor uw suggesties. 2 Zicht op Haringcarspel in oude ansichten mei 2016

Zicht op Haringcarspel | 2016 | | pagina 4