Zo gebeurde het ooit op een Koninginnedag, dat Jan zijn werk zomaar wat vergat, het was erg druk én gezellig. Toen de volgende dag ook nog Pleun Verkerk (de vader van oud schaatser Kees Verkerk) langs kwam en vroeg of Jan mee ging naar Friesland, want Atje Keulen-Deelstra moest schaatsen, zei Jan tegen Pleun "vraag jij het maar aan Aafje want het is gister niet helemaal goed gegaan", dus Pleun naar de keuken en de mannen raakten toch naar Friesland! Ook kwamen er bekenden van radio en televisie optreden zodat de mensen of verenigingen een avondje uit konden. Daar was Jan voor die tijd heel vooruitstrevend in, want het kostte toch wel een paar centen. Elke woensdag- en zaterdagmiddag kwamen de kin deren uit de buurt televisie kijken, waar Aafje na afloop soms een natte stoel tegenkwam, de spanning was zeker te groot geweest! Bijna niemand was inder tijd nog in het bezit van een televisie. Tijden veranderden en het echtpaar Slikker ging met hun tijd mee. In 1963 vond er een grote verbouwing plaats, vier maanden lang ging de boel op de schop. De verbouwing werd uitgevoerd door buurman aan nemer Westra. De hele westmuur was er uit! Je stapte zó de slaapkamer in! Daarna kon de herberg tien slaapplaatsen aanbieden. Dat gaf ook weer verplich tingen, want ook al was je 's nachts heel laat naar bed gegaan, de dag begon toch weer vroeg op om de boel klaar te maken voor de gasten. Ook een zijzaal werd er later nog aangebouwd. Na 18 jaar lang dag en nacht werken vonden ze het welletjes en werd in 1972 de boel verkocht aan het echtpaar Harberts uit Eenigenburg. Het café was 53 jaar in handen van de familie Slikker geweest. Zicht op Haringcarspel Achter de bar met Hik Stam en een oud buurmeisje. Vader Slikker. Kermis 1978, even kijken hoe druk het is! De Moriaan in de jaren 60. mei 2016

Zicht op Haringcarspel | 2016 | | pagina 22