Het was een heel gedoe, want wilde je op bezoek, was je afhankelijk van het openbaar vervoer en was je uren onderweg. Toch werd de reis één keer per week ondernomen. Na zestien maanden kwam Jan einde lijk thuis, maar na anderhalfjaar kwam de ziekte terug en moest hij weer voor vijftien maanden naar het sanatorium! Toen hij genezen was en weer in Warmenhuizen terug kwam, zei de dokter: "Jan, je moet het café weg doen, want dat wordt niks meer!" waarop Jan ant- woorde: "dokter, ik kan niet anders" en ging door met zijn werk, nog altijd met heel veel steun van vader. Het was heel hard werken want om 9 uur ging de boel open en kwamen de eerste klanten al om koffie. Onder de middag zijn er heel wat uitsmijters gebakken! Verder waren er de dansavonden waar voor menig paar hun verkeringstijd begon. Op één van die avon den was er na afloop, als de ergste rommel opgeruimd was, koffie en een broodje voor het personeel. Dat was altijd een enorm gezellig uurtje met de mooiste verhalen, want iedereen had wel wat beleefd. Dan alles nog even nalopen. Op een keer ontdekte Annie Delver-Wink een man in de oude drankkast! Annie schrok enorm natuurlijk, dus versterking gehaald en na een gesprekje met deze, voor hen bekende persoon vertrok hij. "In de horeca kun je nogal eens wat meemaken'', volgens Aafje en dat geloof ik graag! Ook kon je er overnachten, er waren twee bedden beschikbaar die indertijd vaak verhuurd werden aan chauffeurs van J.P. Beemsterboer, 's morgens vroeg moest er dan natuurlijk ook ontbijt geserveerd worden! Verder waren er vaak bruiloften en vergaderingen zoals van de middenstand, biljartvereniging BIOS, wat 'Biljarten Is Onze Sport' betekent en waar Jan jarenlang zelf biljartte en lang niet onverdienstelijk! Dan was er de plaatselijke brandweer, die na de oefe ning eens in de 14 dagen kwam 'nablussen', dat was vaste prik en altijd enorm gezellig! Zicht op Haringcarspel Verlof uit het sanatoriumdus samen heerlijk even naar Amsterdameven tijd voor elkaar. Schoonvader Slikker met AafjeJan was toen ziek. De brandweer van Warmenhuizen in 1957 met de gewonnen staf! Biljartkampioenen van Warmenhuizen, v.l.n.r. Kees te Buck, Piet Quant, Jan Slikker en iemand van de bond. mei 2016

Zicht op Haringcarspel | 2016 | | pagina 21