Schagen heeft eigen Wikipedia Geheugen Foto met een verhaal Zicht op Haringcarspel Burgemeester Marjan van Kampen heeft recent de website www.geheugenvanschagen. nl geopend. De 'Schager wikipedia' geeft in woord, beeld en geluid informatie over de rijke, veelkleurige historie van de stad. De site is een eldorado voor wie zich verbonden voelt met het verleden van de regio. De site wordt nog vrijwel dagelijks verrijkt met nieuwe informatie. U kunt daar ook aan meewerken. Heeft u nog ergens een verhaal, een gegeven, een foto, een geluidsopname, die een link heeft met de geschiedenis van het 'hart van de Noordkop'', neem dan contact op via info@geheugenvanschagen.nl VAN SCHAGEN Opgeschreven door Riet Wever-Appel uit Waarland. Het dateert uit de tijd dat ze zelf nog in haar geboorteplaats Spanbroek woonde en verkering had met Jaap Wever uit Hoogwoud. Voorjaar 1948 Ons eerste weekend samen weg. Zoiets mocht bijna nooit in die tijd. Maar ons bezoek was bestemd voor enkele familieleden die in sanatorium 'Dekkerswold' in Groesbeek verbleven. Dan moest je wel ergens overnachten. Dat deden we in café 'De Ploeg' in Groesbeek. En met ons gingen mee Mien Kayer en Siemen Tromp. Hij gaf E.H.B.O.-lessen op Hoogwoud. Jaap is bij hem op les geweest en heeft z'n diploma gehaald. En bij de familie Kayer werkte ik in die jaren in de huishouding. Mien had verkering met Siemen. Ze waren ouder dan wij en dat gaf bij vader en moeder de doorslag. We mochten samen een nacht weg. Maar, had ik tegen Mien gezegd, ik ga wel mee, maar op de terugweg maak ik mijn vriendschap uit. Wat moet ik nou al met vaste verkering, nee hoor!!! Maar alles liep anders. Mien haar liefde was bekoeld, en ik had pappa wat nader leren kennen en waarderen. Dus wij bleven bij elkaar. Ik herinner me dat we verschillende mensen hebben bezocht, die allemaal kuurden voor tbc, waaronder Jan en Toon Kayer. Ook nog naar de Heilige Landstichting geweest. Daar is deze foto gemaakt. Siemen wou eerst niet op de foto. Hij was nogal bijgelovig en zei "Samen op 'n prentje, de liefde op z'n endje". En inderdaad had hij deze keer gelijk. Maar we waren samen evengoed heel gezellig op pad geweest. Zaterdagmorgen weg en zondagavond terug. En net die zaterdagavond was er op de radio nadrukkelijk een waarschuwing aan de ouders gedaan "Laat uw kinderen niet met vriend of vriendin op vakantie gaan!" Maar wij waren al weg. Nijmegen, 1948. Van links naar rechts: Riet Appel, jaap Wever, Mien Kayer en Siemen Tromp. OPROEP! Heeft u zelf ook 'n foto waar een leuk verhaal achter zit? Stuur het naar de redactie! Als u zelf niet zo'n schrijver of schrijfster bent maar het verhaal wel wil vertellen, dan komt er iemand bij u langs om het voor u op papier te zetten. De foto wordt gescand en krijgt u meteen weer terug. 2 mei 2016

Zicht op Haringcarspel | 2016 | | pagina 4