stonden met de 'korte' kanten tegen het schuine dak! Daarachter was een schot waar Jaap verstopt zat. In geval van nood kon hij aan een touw trekken, waar door hij via een vluchtweg weg kon komen. In het Geestmerambacht zaten ook onderduikers. Die verbleven in schuiten bedekt met groen. Als er gevaar was, werd er in Kalverdijk een witte zakdoek uit het raam gehangen en zodra het gevaar geweken was werd er een schakel (een lange hengel met een wit laken) omhoog gestoken. Ooit is Niek met buurjongen Niek Kruijer gaan sta ken op een koolland aan de overkant (nu de camping). De mannen vonden dat ze te kort uitbetaald kregen voor het plukken van slabonen, of het hielp vertelt de historie niet. Ditjes en datjes Uit Bergen kwam de familie Groenewoud geëvacu eerd. Voor deze mensen werd er in de schuur van nr. 49 een woning gemaakt. Er was geen leidingwater, dat moest bij buur Gert Boerdijk worden gehaald. Als je laarzen lek waren kon je naar Siemen Tesselaar op nr. 61 gaan, die kon de laarzen met een duur woord "vulcaniseren" oftewel lappen. Als thuiswerk haalde men slabonen af voor de fabriek, maar of de opbrengsten meer waren dan de kosten, zoals licht, laat naar bed én een extra koek, viel te betwijfelen. De mannen gingen als jonge jongens op dansles naar Landmans Welvaren in Zijdewind, destijds gegeven door dansschoolVerbiest. Zo leerden ze diverse meisjes kennen volgens Frans, maar van verkering kwam het niet. Vele jaren werkte Niek bij Eecen houthandel in Oudkarspel en trouwde in 1959 met Tini Bergen uit Langedijk en samen kregen ze 6 kinderen, 2 zoons en 4 dochters. In 1999 werd Niek geridderd voor zijn bijdrage als vrijwilliger, zoals 40 jaar bij de EHBO en vele klussen op de speelweide in het dorp. Al die jaren bleef Nic zijn land achter zijn huis erbij houden. Nog steeds vind je in het seizoen producten aan de weg voor de verkoop en geniet hij al heel wat jaren samen met zijn vrouw van zijn pensioen! Zelfstandige met vrouw In de verkaveling vond Frans later werk en na bazen Oudshoorn en Zijlstra bleek hij toch beter geschikt als zelfstandige en heeft daar tot nu toe altijd veel plezier aan beleefd. Als vrijgezel ging Frans in het weekend altijd naar de kroeg. Dat kon hij dichtbij redden. Aan het begin van Kalverdijk (later 't Roer, nu Express- Zo) kwam in de zeventiger jaren Jan Quax met vrouw, 10 dochters en 1 zoon, daar als kastelein. Frans kwam kasteleinsdochter Marijke tegen en kregen ze verkering. Ze trouwden in 1968 en werden verblijd met 3 zonen, maar een opvolger zat er niet in voor vader Frans. Alle dagen zie je (vanuit onze achtertuin) Frans nog tussen de koeien lopen en al wordt er niet meer gemolken, het houdt hem lekker bezig en hij geniet er samen met Marijke nog iedere dag van. 8 2016 Zicht op Haringcarspel Niek Hoogenboom Vader en moeder Hoogeboom 40 jaar getrouwd. mei

Zicht op Haringcarspel | 2016 | | pagina 10