- voorzitter vraagt of er ideeën zijn voor de tentoon stelling kunst en ambacht, welke gereedschappen of werktuigen interessant zijn om tentoon te stellen. Mevrouw B. Beemsterboer biedt haar verzameling rietdekkersgereedschap in bruikleen aan en mevrouw R. Wever kan waarschijnlijk aan diverse timmermansgereedschappen komen. 9. Afsluiting De voorzitter sluit de vergadering en bedankt iedereen voor zijn of haar inbreng. - Hierna treedt Frida nog eenmaal op en zingt 'geef mij maar een moidje uit Kalleverdoik'. Notulist, Tineke Koenis. Lied over/van Tuitjenhorn Wijze: Als de meeuwen schreeuwen Weer erst sloot en grippels lagge tot de doik Deer loopt nou un weg naar 't bontzakkiesroik Dat is Tuitjenhorn, land van kool en kas Deer benne alle mense, geweldig in hun sas Ja deer wille ze leven, in 't land van overvloed Dat is Tuitjenhorn, met of zonder boet. Weer de trekker nou weer zingt z'n hoogste lied Weer de piepers groeien zonder sloot of riet Dat is Tuitjenhorn, land van kool en klei Deer weunt nou un volkie, dat voelt zich vrij en blij Ja, hier is 't goed weunen, mooier nag den ooit Dat is Tuitjenhorn, dat vergeet je nooit. Weer de winter alles hult in witte sneeuw Weer in 't wiekend zoekt 'n witte zilvermeeuw Deer is nou gien slootje, weer je op schaatsen kon Allien 'n dooie akker, rustend in de zon Hier en deer 'n molen, als un wachter staat Dat is Tuitjenhorn, dat ik nooit verlaat. Schrijver: onbekend. Geef main maar 'n maidje uit Kallevurdaik! Ik heb in m'n leven veul vrouwen al zien 'k Zag zwarte, 'k zag blonde, 'k zag rooie Zoo zacht as een perzik, zoo hard as een stien 'k Zag lilleke vrouwen en mooie 'k Zag vrouwen met lippen zoo rood haast as bloed 'k Zag vrouwen zoo dun as een paling Ik zag ze met 'n heel laagje vurf op 'r snoet Maar 'k had er an allemaal maling. Geef main maar 'n maidje uit Kallevurdaik, Uit 't land van de kool en de koeie, Een Trointje, een Stointje, een Afie of Griet Of hoe ze ok hiet, dat hindert me niet, Al ken je 'r maar stevig mee stoeie! Geef main maar 'n maidje uit Kallvurdaik Dan ben ik de koning te raik! Je ziet ze in 't bont met gien cent op 'r zak, Je ziet 'r heel zoete en zure Je ziet ze met nageltjes, vuurrood van 't lak Dat noeme ze manicure Ze danse heel gek en dat noemen ze 'swing' Woi zegge: ze hewwe de kolder En dan is er nag een verschrikkeluk ding Ze dreege d'r heer heel op zolder. Geef main maar 'n maidje uit Kallvurdaik Al heb ze maat veertig van schoene Zoo'n ronde, zoo'n blonde, zoo'n brok van een maid Weermee je op z'n toid op 't koestaltje vroit En die zoo zalig ken zoene Geef main maar een maidje uit Kalleverdaik Dan ben ik de koning te raik! Ze eten niet veul, ok al hewwe ze trek Wat lif-laffies en den nog 'n beetje Maar nooit 'r es 'n bord grauwe urte met spek Dat ken van de loin niet, dat weet je Die Vrouwe, die benne van 't zellefde deeg Ze kenne gien panlappe braie Ze paffe je pakkie Rodeshia leeg En ze flirte in plaas dat ze vraie Geef main maar 'n maidje uit Kallevurdaik Uit 't land van de boere en bigge Zoo'n struise, zoo'n kuische, al is ze wat stoif Maar 't is er een woif met een paar biene an 't loif Heel aars as die langpotemigge Geef main maar 'n maidje uit Kallevurdaik Dan ben ik de koning te raik! In of voor 1946 geschreven door Jan Buisman Jr. Warmenhuizer Volkslied In Warmenhuizen moet je wezen In Warmenhuizen moet je zijn Daar heb je bruggetjes en smalle wegen En het is er reuze fijn Je kunt er zo gemakkelijk komen De bus gaat 20 keer per dag En de mensen die er wonen Knikken vriendelijk goedendag Want ons dorp ligt in de polder Waar de kool en piepers staan In Warmenhuizen moet je wezen Warmenhuizen blijft bestaan Schrijver: onbekend. 4 Zicht op Haringcarspel november 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 6