Notulen jaarvergadering Notulen van de jaarvergadering van de Historische Vereniging Harenkarspel op 25 april 2015 in het AHOJ te Tuitjenhorn. Met sketches "Immense lesten, geniesse en al zuks en zeins" en liedjes uit "de tocht door Harenkarspel" door Frida Naber. 1. Opening Voorzitter Marieke Wever opent de vergadering en heet de 68 aanwezigen hartelijk welkom. - na de opening is er een sketchje door Frida Naber en zij zingt het Tuitjenhorner volkslied. 2. Woordje door de voorzitter De voorzitter stelt het bestuur voor: Margriet Tijm is penningmeester, Tineke Koenis secretaris. Daarna bedankt zij de bijna honderd vrijwilligers, wel of niet aanwezig, voor hun inzet. Vorig jaar is Nellie Entes helaas overleden, zij was een super vrijwilliger. Theo Leijen is onze nieuwe suppoostencoördinator. Het aantal bezoekers in het museum in 2014 was 11900. Er is een nieuwe ten toonstelling ingericht '100 jaar fotografie'. Tijdens de open monu mentendagen in september, verzorgt de HVH een tentoonstelling in het oude gemeentehuis. Het thema is kunst en ambacht. 3. Verslag kascommissie Cor Kant en Marijke Groot hebben de kas gecontro leerd. Cor Kant vertelt dat Marijke en hij de boeken goed hebben doorzocht en geen fouten konden ont dekken. Cor vraagt dan ook de ledenvergadering om de stukken vast te stellen en het bestuur te dechargeren. Zo geschiedde. De voorzitter dankt de kascommissie voor zijn inzet. 4. Verkiezing kascommissie Marijke Groot heeft 2 jaar zitting gehad in de kas- commissie en treedt dus af. Cor Kant begint aan zijn tweede jaar. Sonja Blokker was reserve maar vraagt of haar taak overgenomen kan worden door iemand anders. Ria Tiebie biedt zich aan en treedt nu toe tot de kascommissie. Ellie Mantel wil reserve worden. 5. De notulen van 2014 Er zijn geen vragen over de notulen en de ledenverga dering keurt de notulen goed. 6. Financieel verslag 2014 en begroting 2014 Er zijn geen vragen over het financiële verslag en/of over de begroting. De penningmeester zegt dat er 5000,00 meer overgebleven is dan begroot. Dit komt door o.a. een fikse schenking en de tentoonstel- lings- en museumkosten waren lager dan gedacht. - Dirk Pronk uit Warmenhuizen krijgt het woord. Hij vertelt dat zijn oom in 1945 heel veel foto's gemaakt had van de bevrijdingsfeesten in Warmenhuizen. Dirk heeft hier nu een prachtig fotoalbum van bijna 200 pagina's van gemaakt met onder andere 400 foto's.|Zaterdag 9 mei a.s. is de feestelijke pre sentatie van dit boek in Bolletjescafé De Klok. 7. Vaststellen van de contributie Het bestuur stelt voor om de contributie van 10,00 voor 2016 niet te verhogen. De ledenvergadering gaat akkoord. - Frida doet weer een sketchje en zingt het Warmenhuizer volkslied. 8. Rondvraag - Ria Tiebie zegt dat er in Hoorn een westfriese praatgroep is. Zij zou het leuk vinden als er hier ook zo'n groep zou komen en biedt aan om bij de Hoornse praat groep te informeren hoe het daar georganiseerd is. Men vindt het een leuk idee. Ria houdt het bestuur op de hoogte. - Elly Sloof vraagt of de tekst van de volksliedjes, die Frida gezongen heeft, in het Zicht afgedrukt kunnen worden.Voorzitter zegt dat dat zal gebeuren. - Rinus Jonker is op zoek naar voorbeelden van vin dingrijkheid tijdens de tweede wereldoorlog. Hij heeft hiervoor in de vorige Zicht een oproep gedaan maar heeft hier geen reacties op gehad. Rinus herhaalt tijdens de vergadering deze oproep. - Sam Schipper zegt dat er misschien voorbeelden van te vinden zijn in de speciale uitgave van Zicht op Haringcarspel 1940-1945. - Rinus vraagt ook aandacht voor zijn fietstocht en zegt dat hij hier weer reclame voor gaat maken. 3 Zicht op Haringcarspel november 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 5