En de fiets van mijn moeder? Ik weet niet anders dan dat ze hierop heeft gereden. Ritjes naar Schagen of naar familie in Dirkshorn en Sint Maartensbrug. Een zomers ritje naar Boerenslag (bij Sint Maartenszee) of het Wildrijk. Toen ze overleden was, namen wij de fiets mee. Altijd makkelijk, zo'n reservefiets voor onze dochter. Zij kreeg hem mee toen ze het huis uitging. Maar hij werd al een tijd niet meer gebruikt. De ban den lek, roest alom. Toen ze weer verhuisde, nam mijn man hem mee. Opeens zag ik hem staan bij ons achter, die kleine dap pere fiets, en er ging een steek door mijn lijf. Ik zag het naamplaatje van Joh Schrijver en ik zag mijn moeder opstappen en wegrijden door de Lut. Het leek of die fiets me groette met een handvol herinneringen. Hij was nog lang niet versleten, misschien kan die handige man in De Weere er nog wat mee. Ik hoop het maar. Want het was toch de fiets van mijn moeder. Moin durp As ik weer d'rs terugkom den is 't 'r goed 't liefst loop ik deer den allien omdat 'kgaandeweg met m'n oge halfdicht 't 'vroeger' weer heêl helder zien. 't Huis weer we weunde, 't weggie nei skool de winkels, 't ouwe kefee 't padje langs 't kerkhof de bochtige doik ik neem 't m'n leven lang mee. 't Werd vezelf aars en ze sloopte een zoot 't ging 'r net as overal maar 'k weet dat - al ben ik dik veertig jaar weg - dut altoid moin durp bloive zal. Ina Slot Zicht op Haringcarspel Mijn vader Jacob Slot, mijn moeder en ik voor ons huis (1963). Daarachter het huis en de werkplaats van Schrijver. Mijn nieuwe fiets, natuurlijk gekocht bij ome Joh. (1964). Hier zit ik in onze tuin (1966). Daarachter de kroft met de boerderij van Zander Woudstra (rechts) waarschijnlijk al in gebruik als werkplaats door de gebroeders Cor en Piet Blokker en daarnaast het nieuwe huis van Zander en Truus Woudstra (links). Dat huis kreeg als naam 'De eerste' want het was het eerste huis dat de broers bouwden november 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 26