We kwamen in contact want die foto's had ik. Toen werd geopperd dat een reünie wel leuk zou zijn en samen hebben we een advertentie in de Opmaat geplaatst met een oproep aan allen die bij de Kruiserkade op de transportdienst gewerkt hebben zich te melden. Daarbij was alleen mijn telefoonnum mer geplaatst, dus die ging die eerste tijd nog al eens. Er meldden zich toen 65 oud-medewerkers. Hierna konden we een plaats zoeken waar we onze reünie konden organiseren. Dat werd de Marinierskazerne in Doorn. Op 8 maart heeft deze eerste reünie plaatsge vonden. Deze reünie was eigenlijk te laat want de leeftijd speelde al velen parten. Wanneer iedereen die tussen 1945 en 1951 daar bij de transportdienst gewerkt heeft zich aangemeld had, hadden we zo ongeveer 150 mensen moeten kunnen verwelkomen. Zo zou ik iemand uit Alkmaar meenemen. De dag ervoor belde hij af daar hij geopereerd moest worden. Nou, dan houden we volgend jaar wel weer een reü nie en haal ik je dan op. Helaas was dat toen niet mogelijk daar hij in de operatie gebleven is. Van de 65 opgegeven mensen kwamen er uiteindelijk slechts 46 omdat het weer bijzonder slecht was. Iets waar ik ook last van had en waardoor wij te laat aan kwamen. 11 Uur zou ik het openen maar dat werd iets later. Van kameraden hoorde ik dus dat er velen overleden waren. Zo had ik al vernomen dat Ge Stoffer tien jaar daarvoor al overleden was. Ook mijn vriend Chris Schijf was ruim tien jaar er voor al over leden nadat eerder zijn vrouw gestorven was. De eerste reünie was een heel groot succes. Het jaar daarop hebben wij weer in Doorn een reünie gehou den, nu in samenwerking met een Pioniers Peloton van de Mariniers, daar een aantal van hen ook op de Kruiserkade gediend heeft. Later zijn we ook in Rotterdam geweest. De verdere reünies vonden in het restaurant van Bronbeek plaats. Omdat enkele van m'n maten ook in Batavia gediend hebben werd die groep er ook bij genomen om tot een redelijk aantal te komen. In 2006 hebben we besloten dat het met de zevende, tevens de laatste moest zijn omdat het niet meer mogelijk werd om voldoende mensen bij elkaar te krijgen. Tevens zag het bestuur ook tegen de organisa tie op, wij werden een dagje ouder! Door die advertentie in de Opmaat, dat later Check Point werd, ging eens de telefoon en een vrouwen stem zei: "ik heb bij u in de bus gezeten". Zij vertelde mij, dat ze naast mij voor in de cabine zat, op mijn eerste rit de stad in, waar ik haar afzette bij het Marine Huisvesting bureau. Op dat moment kon ik me daar niks meer van herinneren. Enkele maanden later kwam haar man bij ons langs en liet een foto van haar zien en toen begon het te dagen want dat meisje kende ik! Zij is hier enkele keren op bezoek geweest en ik ben ook bij hun geweest. Door een advertentie in het Veteranenblad ben ik bevriend geraakt met Jan Bolken. Wij hebben allebei de opleiding en de reis naar Indië met de Volendam gelijk beleefd. We kenden elkaar niet, al hebben wij elkaar eens jaren geleden ontmoet toen ik met een excursie de Brons motorenfabriek bezocht heb. Daar was hij calculator. Door deze briefwisseling zijn de Bataviamaten er ook bij gekomen. Weer alleen In 2000 kreeg Dieuw last van haar benen met het lopen, dat worden ook wel etalagebenen genoemd. Na onderzoek in Alkmaar is ze gedotterd en kon ze weer goed lopen. Men had haar gezegd dat ze het roken moest laten, doch dat kon ze niet laten met het gevolg dat in 2003 weer gedotterd moest worden. In maart 2007 in de nacht kreeg ze pijn, na een darmon- derzoek zou uitkomen dat het mogelijk leverkanker zou zijn. We schrokken erg. Na een biopsie was ze nergens meer van de pijn. Na een gesprek met de hoofdzuster over wat de chirurg tegen ons gezegd had en dat de pijn toegenomen was, belde de dokter mij op en zei: "wij denken dat het bloedvatvernauwing is en nu gaat ze naar het VU in Amsterdam". Daar heeft men heel erg hun best gedaan maar kon ze niet meer gered worden en is ze op 9 juli overleden. Zij is na overbrenging op 28 juni naar het VU niet meer bij kennis geweest. Zicht op Haringcarspel november 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 22