Na reparatie werd ik deze keer zelf aangereden op de weg van Wieringerwerf naar Schagen bij Middenmeer. Na reparatie werd een halfjaar hierna de auto stilstaand aangereden door een Dafje, die tussen mijn auto en een zandauto die aan het lossen was wilde doorrijden. Toen ik hem inruilde voor een nieuwe Peugeot was alleen het dak nog origineel! Cameraman Ondertussen waren mijn ouders naar Dirkshorn ver huisd, naar een aanleunwoning van verzorgingshuis Hornhoeve. Mijn moeder is op 15 december 1972 overleden en mijn vader 27 november 1984. Op de plaats van het café is dorpshuis de Kastanjeboom gekomen. Tijdelijk heb ik in het bestuur gezeten. In 1974 werd er door de Blindenbond een dorpsfilm aangeboden die in 1964 gemaakt was. Het bestuur kocht deze film en die werd vertoond in het dorps huis. De Blindenbond zei geen films meer te zullen maken. Het bestuur vond dit eigenlijk heel jammer. Daar ik veel filmde, gebeurtenissen en vakantie enz. kregen Meine de Vries en ik de opdracht te kijken of wij zoiets zouden kunnen maken. Na onderling beraad werd besloten het hele jaar 1975 alle bijzon dere gebeurtenissen vast te leggen. Nou, dat hebben we geweten! Dat jaar gebeurde er zo onwaarschijnlijk veel, dat we een film van meer dan vier uur vol gemaakt hebben. Uiteindelijk hebben we ongeveer drie en half uur gebruikt. Er werd dat jaar een nieuwe school gebouwd De Meerkoet. De eerste paal die de grond in ging, moest ook gefilmd worden. Met de eerste steenlegging, waarbij elke leer ling een steen metselde, ja, dus al die kinderen filmen. Ook de verdere bouw werd bijgehouden. Toen kwam de opening van de school wat zelfs de NOS in van Gewest tot Gewest haalde. Dit werd gedaan in Ot en Sien stijl. Ook twee huwelijken hebben we gefilmd van mensen die allebei uit Dirkshorn kwamen. De Nieuwe N245 (voorheen S3) was klaar en dat moest ook vereeuwigd. Ook kwamen veel orkesten het dorp opvrolijken die door het dorp trokken en de mensen die natuurlijk buiten kwamen luisteren wer den gefilmd. De middenstand besloot dat de Sint dit jaar vergezeld zou gaan van Zwarte Pieten die als parachutisten uit de lucht kwamen vallen. Ik ben dus vroeg naar Texel gegaan om met het vliegtuig mee te kunnen en de para's te filmen terwijl zij sprongen en beneden stond Meine ze op te wachten. Alle baby's die in dat jaar geboren zijn werden ook vereeuwigd. De film is diverse malen vertoond met succes. Nu is de film iets ingekort samen met de film uit 1964 op DVD te koop. De lucht in Plots deed de mogelijkheid zich voor om met model vliegen bezig te zijn. Na het bezoek aan een hobby- beurs in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht waar ik de toen Nederlands kampioen modelhelikopter vliegen gezien had, leek het me wel goed om dat ook te pro beren. Al snel bleek dat dit geen eenvoudige opgave was. Omdat ik twaalf en een half jaar naar tevreden heid bij de firma Snaas gewerkt had, kreeg ik als cadeau een complete zend- en ontvanginstallatie. Ook kwam ik in contact met een modelvliegclub te Heerhugowaard nadat ik zelf een bouwdoos voor een klein modelvliegtuig gekocht had en hiermee na het bouwen probeerde het vliegen onder de knie te krij gen. Dat ging, na een aantal mislukte pogingen, goed. Toen ik in een modelvliegblad een verslag had gelezen over de bouw van een door een Amerikaan ontwor pen model de Lazy Ace, besloot ik door tien dollar op te sturen naar de VS dat model te gaan bouwen. Model klaar, maar ik durfde er nog niet mee te vliegen. Hier het vliegtuig op ski's. Dus me eerst maar aangemeld als lid van Beaufort 7, de modelvliegclub uit Heerhugowaard. Daar wilde men dat ik de knuppelzetting anders indeelde van de zender waardoor ik weer opnieuw moest leren vlie gen, dat gelukte al vrij vlug waarna ik mijn brevet haalde. Sjaak Knijn was de eerste die met de Lazy Ace gevlogen heeft, de kist deed het prima en hierna zijn er op de club nog vele leden die het toestel nage bouwd hebben. Zicht op Haringcarspel ERkOir november 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 20