Vervoer Al heel snel kocht ik een tweedehands autootje, een Fiat stationwagen en ging daarmee de klanten langs en natuurlijk op vakantie!!! Ook kreeg ik al snel zelf eigen klanten, iets wat door Snaas gesteund werd, daar het tenslotte verkoop ople verde. In de avond ging ik dus veel op pad want de tv moest natuurlijk gerepareerd worden liefst voor ze stukging. Daar het natuurlijk, toen de laatste producten uit het bedrijf verkocht waren, geen zin had er te blijven wonen, zochten we een huis 'aan de weg'. Die hekken waren te lastig geworden voor ons. In Dirkshorn von den we een huis met een flinke schuur, iets wat voor mij noodzakelijk was. Het werd bewoond door de familie Bleeker die naar Tuitjenhorn ging verhuizen. De overschrijving vond plaats op 10 september, maar daar het huis van de familie Bleeker nog niet gereed was, bleven ze nog veertien dagen op Dorpsstraat 13 wonen. Naast ons huis stond een café, wat dienst deed als pension voor buitenlandse arbeidsters. Op 22 sep tember 1967 ging dit café in vlammen op. De hitte was zo enorm dat brandweerlieden niet dicht bij het vuur konden komen. Mijn vader en schoonvader heb ben steeds op zolder gezeten om te kijken of er geen vuur binnen kwam. Het is aan de brandweer te danken dat ons huis slechts heel lichte schade had, een gebarsten raam en gesmol ten regengoten en pijpen. Ook de waterschade viel erg mee, het behang was bol gaan staan maar we wil den toch eerst behangen. De Familie Bleeker is toen direct naar hun nieuwe huis vertrokken! Wij hebben daar heel gelukkig gewoond. Dieuw werkte in een klein oud kruidenierswinkeltje van Cor Schuit, een vrijgezel. Dat was de lust van haar leven. Daar sprak ze veel mensen en die droegen haar op handen. In 1970 werd een nieuwe auto aangeschaft, een Opel Cadet. Over pech gesproken. Om te beginnen leek het soms of er geen remmen onder zaten en het leek ook wel een dweil, zo los lag hij op de weg. Na een vakantie in België, op de terugweg zag ik te laat dat het verkeer stil stond, maar daar we een vouwwagen zonder oplooprem hadden en de auto zo slecht remde kwamen we net tegen de voorligger op, met dus schade aan beide auto's. Ik dacht eigenlijk dat het de latere burgemeester van Amsterdam geweest is, hij heette Cohen en was toen een jonge vent, in mijn herinnering lijkt hij er op. Zicht op Haringcarspel Hier vertrek uit de Peel. Enkele uren later zag de auto er heel anders uit. november 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 19