Het zwempak van Jan Zutt Door Willy Kok - Tesselaar Dit is een verslag met mevr. D. Zutt - Spaans, geboren op 14 juli 1913 in Waarland aan de Slootgaardweg en in 2012 overleden, dus het is al een beetje historisch. Toen ik haar een bezoek bracht, was het eerste wat ze zei op haar mooie stek in het Sint Jozefpark: "Ik ben hélegaar niet bloid met je waarop ik antwoordde dat ik dat allang had gezien, want haar gezicht sprak boekdelen. Maar ik zei: "mevr. Zutt, luister goed, u moet niks, ik ben niet gevaarlijk en het doet gien zeer". Daarop moest ze haar best doen een lach te onderdrukken en zei ze "kom erin". Bij een lekker koppie en koek raakte we aan de praat en wat denk je! Tegen half 7 ging ik weg en het was zó gezellig dat ze vroeg of ik niet kon blijven slapen! Zo zie je maar! Kerkbuurt en de verdwenen middenstand, daar wilde mevr. Zutt het over hebben. Prima, het mag haar ver haal zijn. Kerkbuurt was in de historie de hoofdstad van Harenkarspel. Er is in 1609 een kerk gebouwd die gesloopt is in 1923 en het bijbehorende kerkhof in 1928. Ook was er een armenhuis, dat is in 1936 ver brand en op die plaats zijn er toen twee woningen gekomen. Het nu leegstaande gebouw van de vroe gere lagere school en Technische Dienst Harenkarspel was vroeger het gemeentehuis. Grachten In 1900 was er een visser, genaamd Boerdijk', en ook is er omstreeks die tijd een bakker gekomen, Kaandorp genaamd. In het huis waar nu Cor Kaandorp woont, woonden vóór zijn opa en vader, een huisarts, dokter Keizer genaamd. De weg over de ophaalbrug bij bakker Kaandorp, richting oost, noemden ze de Heeregracht en daarvoor de Martelaarsgracht. Op de buurt was een smederij in het huis van de vroegere Hoffen, waar nu de dochter van Jaap Hof woont. Voor het Hoffen tijdperk woonde de familie van Straaten er, de vader overleed aan de Spaanse griep en liet zijn vrouw achter met 10 kinderen. Later woonden er de families Rebel, Polle en van der Meyden. Na de fam. Polle was er geen smederij meer. Buren? Daarnaast woonde Betje Korver, zij had een winkeltje waar ze snoep en petrolie verkocht. Later woonden daar de families Duineveld en Entes. Het huis is gesloopt en Jan Entes heeft er een nieuw huis (naast) gezet, waar nu zijn zoon woont. Daarachter stond een boerenstulpje waar Muus van Duin woonde, door brand verwoest in 1935 en herbouwd in 1937. Daar woonden toentertijd de familie Dirk Schotten en later Jo Buter. Dan een dubbel woonhuis, daar woonden Nel Bevendo en later Sijtje Bas, is ook verbrand. Het volgende huis was van Jan van Duin, hij had een slagerij en was noodslager. Later was daar slagerij Jan Schilder en nu is het woonhuis. Linksaf woonde Pe v.d. Stoop, Elly Wiedijk en op de Sportlaan de fa. W Dekker. De Dekkers kwamen indertijd vragen of ze ook "buur" mochten zijn, want op de Sportlaan stonden er toen nog geen huizen, dat mocht van de buurt! Belofte Aan de andere kant van het buurtje had je de fam. Molenaar en in het voorhuis woonde ene W. Kok. Nu woont Niels Groot er met zijn gezin en straten- makersbedrijf. Voorts de winkel van Ma Kok, die heeft zichzelf verdronken in de bak in 1923 en is de weduwe van Straaten er in komen wonen, zij is in 1924 overleden. Zicht op Haringcarspel Boerderij in het midden: Kaandorp, daarnaast de Hoffen en daarnaast Betje Korver november 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 15