Herinneringen aan mijn vader Suikerzakjes, sigarenbandjes Door Frida Naber Tijdens de laatste jaarvergadering van de Historische Vereniging Harenkarspel zaten we met een aantal bestuursleden en leden nog wat na te praten. Heel gezellig, het ging over vroeger, en of het nu historische verhalen waren, weet ik niet zo goed meer, maar in een aantal verhalen kwam een vader ter sprake. 'Hoe zijn jouw herinneringen aan je vader?' vroeg iemand. 'Ik heb hele goede herinneringen aan m'n vader' zei ik in volle overtuiging. Mijn vader was Henk Buter, de oudste zoon van Jaap Buter en Guurtje van Duin. Hij werd geboren te Kerkbuurt, op 19 februari 1923, en is helaas 14 januari 1999 overleden. Hij kwam uit 'n groot, sportief en muzikaal gezin. Pap kon zelf prachtig zingen. Als mijn vader ergens binnen kwam, ging het zonnetje schijnen. Hij wist er samen met m'n moeder iets van te maken, ondanks de armoede en een groot aantal kinderen. Hij werkte bij Van Gelder in Velsen, waar hij samen met een aantal Tuitjenhorners met een busje naar toe ging. 's Morgens om ongeveer zes uur werd hij opgehaald en om ongeveer zes uur 's avonds kwam hij weer thuis. Pap kwam dan op handen en voeten, in z'n blauwe overall, door de deur naar binnen. Wij stonden, gewassen en in pyjama, op hem te wachten. Dan ging hij eerst spoken met de kleintjes, daarna gymmen met ons. Geweldig was dat, je mocht met je voeten op zijn voeten staan, dan je handen in zijn handen, en zo zwierde je door de lucht. Waar haalde hij, na zo'n lange werkdag, de energie vandaan? Want hij had niet alleen Frida, maar ook Corrie, Anneke, Jaap, Dirk, Ton, Aty en Marjan. Ad weet hier niet van, die kwam wat later. Het duurde misschien al met al maar een kwartiertje, maar voor mij een prachtige herinnering.Vervolgens ging vader met moeder eten, om daarna weer naar z'n akkertje te gaan. Want rond sinterklaas moest er wel 'n extra centje zijn. Niet voor hem zelf, maar voor zijn kinderen. 'Schrijf het op' zei iemand. Bij deze. 35® Sc Kr'yoer Gentraal En ook nog de voorkantjes van luciferdoosjes. Er zullen her en der in een kast, een doos of op zolder nog wel meer in plakboeken bewaarde verzamelingen suikerzakjes, sigarenbandjes en voorkantjes van lucifersdoosjes te vinden zijn. De exemplaren hiernaast komen uit de jaren '50 en '60. In die tijd was het gebruikelijk dat de naam van de horecazaak op het suikerzakje stond. Maar zoals is te zien, ook andere bedrijven hadden dit en niet alleen met het suikerzakje. In vroeger jaren was het verzamelen hiervan populair. Tegenwoordig heb je standaard suikerzakjes, er valt weinig meer te verzamelen. Zicht op Haringcarspel Café Bedrijf TeL K 2246-219 ST. MAARTEN (N.Hj N.V. HANDELMIJ. J. P. BEEMSTERBOER WARMENHUIZEN HOLLAND Hotel Gafé Restaurant Jan de "Wit Tuitjenkorn Telefoon K 22Ó9-2Q5 J. H. SLIKKER WARMENHlliZEN TELEFOON (02269) 2 84 -T' april 2015

Zicht op Haringcarspel | 2015 | | pagina 4