Notulen jaarvergadering Notulen van de jaarvergadering van de Historische Vereniging Harenkarspel op 12 april 2014 in het AHOJ te Tuitjenhorn. Voor de aanvang van de vergadering brengt accordeonclub 'De Vrolijke Noot' aan aantal gezellige deuntjes ten gehore en draagt Sonja Blokker een gedicht voor in het Westfries. 1. Opening Voorzitter Marieke Wever opent de vergadering en heet de 65 aanwezige leden hartelijk welkom. 2. Notulen 2013 Op de notulen van de jaarvergadering van 13 april 2013 geen zijn op- of aanmerkingen en worden goedgekeurd. 3Jaarverslag van de secretaris Vergaderingen - Het bestuur heeft in 2013 acht keer vergaderd - Eenmaal een werkgroepenvergadering - Tweemaal een vergadering met alle Historische Verenigingen van de nieuwe gemeente Schagen om te bezien of er een vorm van samenwerking mogelijk is. De leden Op 31december 2013 telt de Historische Vereniging Harenkarspel 858 leden. Vrijwilligers - We hebben 95 vrijwilligers sommigen met meerdere taken: 69 suppoosten en 1 coördinator, 20 bezorgers, 1 archivaris, 4 redactieleden, 3 vrijwilligers voor evenementen, 4 vrijwilligers voor het onderhoud van eigendommen, 8 rondleiders, 1 fietstochtorganisator, schoonmaakploeg van 14 vrijwilligers en 1 coördinator, 7 vrijwilligers voor de wisseltentoonstellingen, 2 vrijwilligers voor de acquisitie, 2 vrijwilligers voor de ICT, 1 PR-medewerker en 3 bestuursleden. In december was er een feestelijke vrijwilligersmiddag. Zicht op Haringcarspel Er is 2x een Zicht uitgebracht (nummers 44+45) en lx een Nieuwsbrief (nummer 44a). Het museum - In 2013 is er een wisseltentoonstelling samengesteld 'Hoe bevalt 't?'. - Er is een fotoboek gemaakt van alle wisseltentoon stellingen tot nu toe. - Er zijn 9 rondleidingen gegeven. - Er zijn veel mooie artikelen ontvangen voor het museum. - Het museum heeft spullen uitgeleend aan (en weer teruggekregen van) Historisch Egmond voor hun 'Slotfestijn'. - Van oktober 2012 tot oktober 2013 zijn er 10.287 bezoekers in het museum geweest. - Er zijn vitrinekasten en tentoonstellingspoppen aangeschaft en bij de bestaande vitrinekasten is de verlichting vervangen. Diversen - Onze vereniging heeft 2 fietstochten georganiseerd voor in totaal 22 personen. - We hebben in augustus een tentoonstelling verzorgd in de kerk op de markt in Schagen naar aanleiding van '550 Jaar Marktrechten'. - In de bibliotheek hebben we in maart naar aanleiding van het thema 'Gouden Tijden, Zwarte Bladzijden' een tentoonstelling ingericht over Harenkarspel in Nederlands-Indië. - Er is een verzekering afgesloten voor eventueel opgelopen schade door derden in het museum. Onze vrijwilligers zijn bij de gemeente Schagen verzekerd. - Er is een verzoek van de gemeente om advies uit te brengen over een nieuw op te stellen Monumentenlijst. - Bij de vorige jaarvergadering was er een beoogd secretaris maar door drukte ziet hij er helaas toch vanaf. Na het jaarverslag van de secretaris is er weer een optreden van De Vrolijke Noot en draagt Vronie Pronk een gedicht voor. 4. Financieel verslag 2013 en begroting 2013 Er zijn geen vragen en geen op- of aanmerkingen. De penningmeester wordt bedankt voor haar duidelijke verslag. 5. Ver slag kascommissie Peter Tergau en Marijke Groot hebben de kas gecontroleerd. Peter Tergau doet verslag van de controle die op 3 april plaatsvond. Penningmeester Margriet Tijm heeft alle stukken ter inzage verstrekt, de commissie heeft ze akkoord bevonden en adviseert de algemene ledenvergadering om de stukken ongewijzigd vast te stellen en het bestuur te dechargeren. Zo geschiedde. Voorzitter bedankt de kascommissie voor hun inzet. 3 Zicht op Haringcarspel november 2014

Zicht op Haringcarspel | 2014 | | pagina 5