Contributie 2015 Vrijwilligers gezocht Van de redactie Vervoer van Vroeger Bij deze Zicht ontvangt u de contributienota voor 2015. In de jaarvergadering van april hebben de leden besloten de contributie voor 2015 te verhogen naar 10,—.Wij verzoeken u de nota voor eind januari 2015 over te willen maken.Wilt u a.u.b. op tijd betalen? Bij voorbaat onze dank! Schoonmaken museum De Historische Vereniging Harenkarspel heeft, door enkele mutaties, voor het grondig schoonmaken van het museum in het Van Blanckendaell Park te Tuitjenhorn vrijwilligers nodig. De werkzaamheden zijn onder andere stofzuigen, dweilen, afstoffen, ramen van binnen lappen. Het schoonmaken vindt twee keer per jaar plaats in de maanden april en oktober (buiten de schoolvakanties) op maandagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur. Voor verdere informatie/inlichtingen over het schoonmaken kunt u terecht bij Jelle Adema, telefonisch te bereiken onder nummer 0226-392420. Suppoosten Tevens zoekt de vereniging voor het museum suppoosten. Van de suppoost wordt verwacht dat deze tenminste 6 keer per jaar 3 of 4 uur inzetbaar is. De openingstijden van het museum zijn zaterdags van 13.00 - 17.00 uur, zondags van 11.00 - 17.00 uur (in twee ploegen) en woensdagmiddag van 13.00 - 17.00 uur. Tijdens de schoolvakanties is het museum alle dagen open. Voor verdere informatie/inlichtingen kunt u terecht bij Theo Leijen, telefoonnummer: 0226-393639. Regionaal Archief Alkmaar (RAA) De Historische Vereniging is ook digitaal gegaan. Wellicht bent u er al mee bekend dat er al een aantal regionale historische bladen via de website van het regionaal archief te benaderen zijn. Wij nu dus ook. Historische bladen staan allemaal op tijdschriften.archiefalkmaar.nl. De Zicht op Haringcarspel staat op tijdschriften.archiefalkmaar.nl/ periodicals/ZOH. Je kunt hele Zichten lezen, maar er kan in alle uitgaves ook naar artikelen, namen, plaatsen enz. gezocht worden. De recentste bladen staan er nog niet op en de meest recente jaargangen die er wel op staan zijn alleen bij het RAA zeifin te zien. Op de www.archiefalkmaar.nl heeft u ook toegang tot andere zaken zoals het krantenarchief. Ook daar kun je van alles in zoeken. Oude foto's websites In de deze Zicht hebben we een aantal afbeeldingen van de website www.warmenhuizeninoudefotos.nl. Neemt u eens een kijkje, al meer dan 3000 afbeeldingen. Niet alleen van Warmenhuizen zelf maar ook van 'aanverwante' dorpen. 'Nieuwe' oude foto's blijven welkom! Bent u in het bezit van oude foto's, liefst met het verhaal erachter, of hebt u veel familiefoto's en wilt u deze graag plaatsen op een aparte familiepagina? Dan kunt u mailen naar ciske.quant@hetnet.nl. Het is niet de bedoeling dat u foto's afstaat. Ik ontvang de foto's graag gescand per email. Soortgelijke websites over de andere dorpen zijn er (nog?) niet. Mevrouw Jongejan-Deemoed zond ons bijgaande foto als bijdrage voor de tentoon stelling Vervoer van Vroeger. Rechts in de wandelwagen zit Piet Jongejan, links Cor. Vervoer van Vroeger is nog tot half januari 2015 te zien in ons museum in het Van Blanckendaellpark. Eerdaags gaan wij weer brainstormen over een nieuwe wissel tentoonstelling, wanneer dat te zien is weten wij nog niet, maar wij houden u op de hoogte. Voor informatie kunt u bellen naar Sonja Blokker, tel. 0226-393042, e-mail sonj ablokker@hotmail. c om. 2 Zicht op Haringcarspel november 2014

Zicht op Haringcarspel | 2014 | | pagina 4