Van onder de kool in de techniek Door Willy Kok -Tesselaar. Deze keer viel het niet mee iemand te vinden, maar bij de 4e poging was het raak. Op de koffie bij Dhr. P. van Twuijver uit Dirkshorn. Heel gezellig en vele verhalen kwamen aan de orde. Een mooi verhaal met heel veelzijdige belevenissen. Hartelijk bedankt Piet (ik mocht Piet zeggen, want volgens Piet was "mijnheer" voor bobo's! nou, daar had Piet geen last van, die staat met beide benen op de grond.Veel leesplezier maar weer! Ik ben geboren op zondag 21 februari 1926 op het adres Schagerwaard Cl 04 Harenkarspel (nu Bliekenbos 2), in een landpad met vijf damhekken en een spoorwegovergang. Ook moesten we over het erf van buur Zuiker, wat wel eens moeilijkheden gaf Hier zitten mijn ouders voor ons huis. de Schagerwaard instapten om naar Schagen te gaan en daar overstapten op de tram die naarVan Ewijksluis reed en we in Barsingerhorn uitstapten. Later stopte de trein alleen nog in Zijdewind. De tramlijnen wer den opgeheven. Na mij is er nog een zusje dood geboren, de datum weet ik niet. Verder is mijn broer Maarten van Twuyver tien jaar eerder geboren op 12 Maart 1916. Mijn naam schrijf ik met een 'ij' en niet met 'y', dit is een fout van de ambtenaar der burgerlijke stand. Mijn eerste levensjaren, daar weet ik weinig van, wel dat door ziekte van mijn moeder ik vaak bij de tantes en grootouders in Barsingerhorn vertoefde. Techniek heeft me vanaf heel jong altijd geboeid, daar ik steeds herin neringen heb van machines en din gen die voortbewogen. Zo waren mijn ouders mij eens kwijt op de Schager kermis. Na lang zoeken vonden ze mij bij de stoommachine van een carrousel. Dat was voor mij interessanter dan er in zitten. Wij woonden vlak bij de spoorlijn Alkmaar-Den Helder. De trein boei de mij altijd en vooral als we dan in De schooljaren kwamen er aan. De eerste klas met goed gevolg doorlopen. Maar in 1933 sloeg het noodlot toe, ik kreeg twee kinderziektes tegelijk, kinkhoest en waterpokken. Ik ben drie maanden ziek geweest en daarna was het niet goed met m'n gezond heid gesteld. Dan ging het enkele weken goed en dan was ik weer een week ziek. Men dacht aan malaria maar dat was het niet.Vermoedelijk heeft het aan de school gelegen want 1 april 1940 ben ik naar de ambachtsschool in Alkmaar gegaan en de ziekte was over! Mijn hoop was gevestigd op werk in de lucht vaart, vooral de technische kant daarvan. Na de ambachtsschool was het de bedoeling om naar de MTS te gaan, maar 10 mei 1940 brak de oorlog ook in Nederland uit. De school had daar erg onder te lijden, omdat gedeelten door de bezetter gevorderd waren. Ook het gebrek aan materialen maakte dat bepaalde lessen niet vol ledig gegeven konden worden. Ik heb de opleiding motor- en rijwiel hersteller gevolgd, de opleiding elek tricien en daarna instrumentmaker. In het laatste jaar had ik vaak groen ten voor de leraren mee, daar alles toen al schaars begon te worden. Zicht op Haringcarspel SCHOOLJAAR 1935 november 2014

Zicht op Haringcarspel | 2014 | | pagina 22