500 Jaar marktrechten Door Sonja Blokker In het weekend van 24 augustus werd in Schagen 550 jaar marktrechten gevierd. Onze vereniging was ook uitgenodigd om hieraan deel te nemen. Samen met Historische vereniging Zijpe, Historische vereniging Schagen, Archeologische werkgroep Schagen en Tentoonstellingscommissie van de Christoforuskerk werd in voornoemde kerk een mooie tentoonstelling gehouden. Onze vereniging had als onderwerp: kool. Jan Ligthart en Willy Kok hadden een stand ingericht, Jan had zelfs een koolpiramide gebouwd. Het zag er prachtig uit. Een aantal suppoosten gaf bij toerbeurt uitleg aan alle bezoekers. De puike Deense kool (beschikbaar gesteld door Pascal en Niek Groot) hebben Jan en echtgenote Gré zondagsmiddags verkocht, inclusief koolrecepten. Toch mooi dertig euro voor de verenigingskas. Het evenement werd vrijdagavond officieel geopend met het bezoek van de Heer enVrouwe van Schagen, Willem van Beieren en Jacoba van Oldenburg. Zij werden ingeluid door vier herauten en toegezongen door minstrelen, zeer bijzonder. Na diverse toespraken werd de tentoonstelling geopend en kregen de bezoe kers gelegenheid de diverse stands te bezoeken. Er was een exclusiviteit van voorwerpen en beeldmateriaal. Ook waren diverse schilderijen te bewonderen waaronder een nooit eerder vertoond schilderij van Cornelis Bok. Op zaterdag en zondag bezochten ongeveer 2500 mensen de kerk. Er stonden zo'n 250 kramen, er was een veekeuring, er was muziek en dans, alle terrassen zaten bomvol. Ook voor een eventuele samenwerking in de toekomst was dit goed. Wij spraken met elkaar af dat mochten wij eikaars spullen of mensen eens nodig hebben, dat dan altijd te realiseren is. Contacten maken is altijd goed, en de samenwerking met de andere vereniging en het comité was prima. Wij hebben ons als Historische vereniging Haren karspel uitstekend geprofileerd, hierdoor weer mooie spullen aangeboden gekregen en hopelijk volgen ook enkele nieuwe leden. Kortom het was een fantastisch evenement, wij hebben ervan genoten en velen met ons. De foto's zijn gemaakt door Gert Dekker. 3 Zicht op HaringcarspeI december 2013

Zicht op Haringcarspel | 2013 | | pagina 5