Vakantie En dan was het hoera vakantie, grote vakantie nou ja vakantie; je hoefde niet naar school, maar vakantie? Grietje Groenveld ons buurmeisje en ik gingen of moesten altijd een paar weken te bollenpellen bij Hessel Zijlstra. We konden het mooi dicht bij huis redden want Hessel woonde tegen over ons, en als bij Zijlstra de bollen op waren nog een dag of wat bij K. Dekker een paar huizen verderop. Maar de Zijlstra's (want ze deden iets samen met een broer) hadden ook van die kleine uitjes, en die lagen dan op een kleed of zeil op het land te drogen, en gingen we daar met het schuitje naar toe te nep ofsteerten. Een barre klus voor je mandje vol was! Maar af en toe als vader op tijd klaar was met venten gingen we een paar uurtjes naar Boerenslag (Sint Maartenszee) Ik bij vader op de stang waar een klein leren zadeltje op zat en Jan denk ik op de fiets. Maar de weg van de Belkmerweg tot duin was toen eerst nog grindpad, maar was op een goeie dag dat wij aankwamen geasfalteerd. Een hoop teer en een hoop grint dus, wij moesten lopend met de fiets naar duin. De betonweg (Duinweg) was er toen nog niet, en wat denk je mooi weer en slappe teer en dan naar zee. De teer zat zelfs aan onze kuiten Ik had toch ver brande kuiten!! En thuis met boter in de weer om het er af te krijgen. Toen ik 9 jaar was bedaarde ik in het Centraal Ziekenhuis. Ik had het al een paar dagen in mijn zij, Moe had het al met een of ander smeerseltje inge smeerd maar het ging niet over, toen moest er toch maar een dokter komen. We zaten niet in het zieken fonds of zo, dus maakte het niet uit of je dokter Groenhart uit Dirkshorn of dokter van Sloten uit Sint Maartensbrug liet komen. En het was zo dat als je dokter Van Sloten wilde hebben dan ging je naar ouwe Schrijver in Sint Maarten en dan schreef vrouw Schrijver op een papiertje waar hij verwacht werd. Op maandag, woensdag en vrijdag kwam dokter Van Sloten daar kijken of er nog klandizie was. En om dat we nog geen telefoon hadden, mijn vader te venten ging naar Sint Maarten en moe zich toch wel puur ongerust maakte, was dit een mooie oplossing, dus kwam dokter Van Sloten en constateerde blindedarm ontsteking Eerst nog proberen met beschuiten en slappe thee maar daar wordt je blindedarm vanzelf niet beter van, dus toen naar het ziekenhuis waar ik net in lag toen Prinses Beatrix werd geboren. Het bezoek mocht trouwens ook maar drie of vier keer in de week komen. Alleman viert feest behalve ik, deze kaart kreeg ik toen van de kinderen van de klas. Buiten spelen Zomers mochten we als het mooi weer was 's avonds na het broodeten nog een uurtje buiten spelen. Opschuildertjes of aanplakkertjes of zo iets bij de houten boet (nu garage van Peter de Geus) en de nieuwe boet (zo werden die schuren vroeger genoemd) die er naast stond. Daar was een hoop ruimte en kwamen alle buurkinderen bij elkaar. Of we bedaarden bij het sluisie voor het huis waar nu de Geus-Troost woont. Daar was een stukje groen waar toeters (fluitenkruid) en zuring en alle soorten gras kniehoogte groeiden. Of het ooit werd gemaaid, ik denk het niet, maar daar aan de kant van sloot kon je stekelbeersies vangen. Net zo lang tot vader ons floot dan moesten we maken dat we thuis kwamen, want anders was het 's avonds gebeurd met de pret. De spel letjes die we dan deden op school daar heb ik er een deel van opgeschreven. Wantje hewwe of en toe momenten in je leven, den deuk je in er weer an hoe of't vroeger was. Den zie je in gedachten weer je ouwe skooltje, je zien in ienen weer dejoosies uit je klas. Wanneer je of en toe je ogen effies dicht doen, den hoor je meister weer die een verhaal verteld, fe ziene op de hanke weer de pen en inklap, je hoort 't zingen van de lelies op het veld. fe zat te tekenen je leerde rekenen, en kon algauw de tafel 2 x 2 is vier. Zicht op Haringcarspel Prinses Beatrix, 48 uur oud. 's ochtends 2 Februari, (opnam# v#n Z.K.H. Prins B#rnliard) Deze kaart met prinses Beatrix erop kreeg ik van m'n klasgenoten toen ik in 1938 in het ziekenhuis lag. Aan de achterkant al hun namen. (helaas bewerkt door een postzegelverzamelaar) december 2013

Zicht op Haringcarspel | 2013 | | pagina 23