Schaatsen met Ant Hemmer-Blokker Door Marijke Groot Op 2 april 1928 ben ik in Oudkarspel geboren omdat mijn vader daar toen knecht was bij Bakker Evers. In 1930 kochten vader en moeder (Cor Blokker en Jannetje Dalenberg) een huis op de Stroet, om daarin een bakkerij te beginnen. Toen wij, vader moeder Jan en ik van Langedijk naar de Stroet verhuisden was de oven nog niet klaar en moesten ze nog een week of wat wachten voor ze konden beginnen met bakken.Vader kon toen mooi om klanten uit, wat niet gemakkelijk was want ze zaten op de Stroet niet om een bakker verlegen; er kwamen namelijk toen al 5 of 6 bakkers langs: Bakker Jongens en Bakker Homan uit Sint Maarten, Bakker Hagenaar, Bulloper, Meinema uit Dirkshorn en Kaandorp van Kerkbuurt had er ook nog een paar Roomse klanten. Bovendien liep er nog een kouwe bakker oekeentb oudkarspel. Ingeschreven gedurende de maand April 1928. dus ia net was geen vetpot. Geboren: Anna, dochter van' Cornells Blokker en J or Jannetje Dalenberg. Agatha, dochter van Pleter De bakkerij De oven werd opgestookt met takkenbossen en turf afkomstig van Kuit uit Sint Maarten Waar die takken bossen precies vandaan kwamen weet ik zo niet, van een keer weet ik dat ze uit Callantsoog kwamen van Hondschoten een jachtopziener van het Zwanenwater. Ook kwam er soms een schuit met afvalhout van Eecen uit Langendijk met soms een knappe plank er tussen, wat vader zonde vond om te verstoken want daar kon ie mooi een klompenhossie van timmeren. Als de turf en de takken waren uitgebrand werd het hele spul met een grote schop aan een stok in een grote doofpot geschept, en de oven werd dan nog met een natte lap ook weer aan een stok na gedweild en dan konden de broden er in. De oven had trouwens twee afdelingen, in het boven ste gedeelte werd gebakken en in het onderste gedeelte schoven ze de trommels om te rijzen. En dan werden de broden er een voor een met een schotelstok, zoals wij die noemden, ingeschoven en zodra ze gaar waren en uit de oven gehaald werden, ook weer met die schotelstok, ging vader er met een natte stoffer overheen, dan glansden de broden zo Zicht op Haringcarspe! Oudkarspel 1920, voor de winkel van Bakkerij Evers, met rechts (opa) Evers, midden mijn vader (links voor mij onbekend). Voor het eerst van m'n leven op de kiek, samen met broer Jan. We woonden toen nog in Oudkarspel. december 2013

Zicht op Haringcarspel | 2013 | | pagina 19