Uitreiking boek Noord-Scharwoude Zicht op Haringcarspel Zaterdag 22 september 2012 was het zover. Het nieuwste boek van stichting C.O.O.G. was verschenen. En als goed gebruik werd het eerste exemplaar uitgereikt aan een prominent. Dit keer echter waren het drie prominenten. Burgemeester Cornelisse, Jonkheer Teding van Berkhout en de heer Barten, directeur van Bejo Zaden bv. waren de mensen die ieder het eerste exemplaar in ontvangst namen. Drie eerste exemplaren dus. Om dat te bewerkstelligen waren drie dames in prachtig westfries kostuum gevraagd om de boeken tegelijkertijd aan de drie ontvangers te overhandigen en na het "Een, twee, drie, nu!1' lukte dat perfect. Een korte toelichting waarom juist deze drie prominenten dit boek kregen. Burgemeester Cornelisse omdat Noord-Scharwoude een niet onbelangrijk deel uitmaakt van zijn gemeen te en hij in het verleden blijk heeft getoond de cul tuur en historie een goed hart toe te dragen. Jonkheer Teding van Berkhout omdat zijn voorvader de grootvader van zijn bet-overgrootvader) in de geschiedenis van Noord-Scharwoude een belangrijke rol speelde als Ambachtsheer van Noord-Scharwoude. En last, but not least, de heer Barten, directeur van Bejo Zaden bv. omdat de oorsprong van het bedrijf Bejo in Noord-Scharwoude ligt. De zaadhandels van Beemsterboer en de Jong vormden de basis van het nu zo bloeiende Warmenhuizense bedrijf dat wereld wijde bekendheid geniet. Maar ook omdat Bejo een flink aantal boeken heeft afgenomen en daarmee als sponsor van deze uitgave kan worden gezien. Over het boek: wederom is een kostelijk exemplaar toegevoegd aan de serie Water- en veld-namen in het oude Geestmerambacht.Verluchtigd met vele histori sche foto's en boeiende onderwerpen is het landschap van Noord Scharwoude van vóór de verkaveling beschreven. Een aantal onderwerpen zijn: Bejo, een wereldbedrijf in groentezaden, de sluizen van Noord-Scharwoude: de Roskamsluis en het Sluisje van Barten, alle eigenaren in 1690, Burcht Conserven, de spoorlijn van Noord-Scharwoude, het Berchswerk, 124 huizen die al voor 1832 in Noord-Scharwoude bewoond waren, de Ambachtsheer van Noord-Scharwoude, het beurt- veer op Alkmaar, de vei ling van Noord-Scharwoude, de Sijtwinde, de Nieuwe Weg. Het boek is verkrijgbaar bij Jaap Keizer, 0226 314996 of bij Arie Leijen telefoon 0226 315780. Meer informatie op de website van C.O.O.G.: http://coog.nl G>iiïII Jan Kraakman (midden), voorzitter van COOG heeft zojuist de westfriese dames gevraagd het eerste exemplaar uit te reiken aan v.l.n.r. Burgemeester Cornelisse, de heer Barton en Jonk-heer Teding van Berkhout. Foto: Marion Schuijt. december 2012

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 7