Jaarvergadering Contributie 2013 Van de redactie Allerhande Zicht op Haringcarspel De komende jaarvergadering is (voorlopig) zaterdag middag 13 april 2013. Zet het alvast in uw agenda. Exacte datum, locatie, tijden en andere informatie staan in de eerstvolgende Nieuwsbrief. Voor 2013 heeft het bestuur besloten de contributie niet te verhogen en, net als de vorige driejaar, vastge steld op 8.50 per lid. In de jaarvergadering van april hebben wij de aanwezige leden gevraagd of men er bezwaar tegen heeft dat de contributienota bij de Zicht van december wordt bezorgd. Niemand vond het een probleem, vandaar dat u bij deze Zicht apart de factuur ontvangt. Wij verzoeken u vriendelijk het bedrag voor eind januari 2013 te willen voldoen. Wilt u er voor zorgen dat de tenaamstelling van de overmaking goed is? Het gebeurt nogal eens dat het bedrag wordt teruggestort, omdat daar een fout mee is gemaakt. De tenaamstelling moet zijn: Historische Vereniging Harenkarspel. Gaarne ook uw lidnummer vermelden. Bij voorbaat bedankt voor uw betaling. De eerder geplaatste klimduin foto heeft geen reacties met namen opgeleverd. Wel heeft Jan Spaansen uit Zuid-Scharwoude daar wat jeugdherinneringen over opgeschreven (zie blz. 17). Rinus Jonker wil aan slag met de melkfabriek in Warmenhuizen, als u informatie heeft kunt u met hem contact opnemen of de redactie e-mailen. Peter Rietkerk wil aan slag met de zuurkoolfabriek in Warmenhuizen, als u informatie heeft kunt u met hem contact opnemen of de redactie e-mailen. Ook een oproep voor allerlei in de oorlog zelfge maakte gebruiksvoorwerpen zoals het wonder- kacheltje, hoe er stroop gemaakt werd e.d. Reacties ook naar Rinus Jonker. 2013: het jaar van de boerderij. Gevraagd; wie heeft er nog 'n mooi verhaal over een boerderij uit onze gemeente? Of wie weet een boerderij waar een bijzonder verhaal aan vast zit? Vanaf 22 november is er in ons museum een nieuwe tentoonstelling, die gaat over Sint, Kerst en het ver vaardigen van lekkernijen uit vroegere tijden, en die de titel 'Allerhande' draagt. Op bijzondere dagen werd er bij de bakker "een half pond allerhande (of aid erhand)" gehaald,Wie herkent nog de: bokkenpootjes-gevulde kletskoppen-paleis- banket-vanillenootjes-pitmoppen-sprits-jan hagel en nogatines, een traktatie! Allerhande slaat in de nieuwe tentoonstelling op de lekkernijen, maar ook op het weidse assortiment spullen dat te bewonderen is. Zoals een grote Sint-vitrine vol miniatuurtreintjes en een miniatuur-kijkkast van het magazijn van Sinterklaas, een vitrine met diverse kijkkastjes, oude ansichtkaar ten, serviesgoed en dergelijke die bij het onderwerp 'Kerst' horen, én 'n grote vitrinekast met schitterende koperen bakvormen, speculaasplanken en ander bak- kersgerief. Buiten de vitrinekasten staan een nostalgische oude bakkersfiets, blikken, kisten, machines en talloze andere zaken die met het vervaardigen van koek en gebak te maken hebben. De diverse kijkkastjes zijn beschikbaar gesteld door Marlies Buiter en Margret Nannes uit Warmenhuizen, de miniatuurtreintjes zijn afkomstig uit de collectie van treinconducteur Jan Spoelstra (die zijn leven lang al treintjes verzamelt), en de bakkersspullen kregen we te leen van verzamelaars, oudbakkers uit onze gemeente én van de zusters Ursulinen uit Bergen, die onze vereniging vorig jaar (onder andere) een specu laasmachine en een deegmachine uit de jaren '20 van de vorige eeuw schonken. Kortom: genoeg te zien en voor elk wat wils! december 2012

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 6