Vereniging prentbriefkaarten Zicht op Haringcarspel toestellen te hebben beklommen was het verzamelen geblazen. Dan kreeg je ranja en echte belegde kadetjes uit handen van juffrouw Middelkoop, op wie ik heimelijk verliefd was. Ik dacht dat zei ook 'op mij' was, want ze streek af en toe over mijn toen nog ravenzwarte koppie. Als we dan uitgehold waren in de speeltuin reed de bus dus naar Bergen aan Zee waar we gingen pootjebaden en minstens de helft meer nat dan droog de thuisreis maakte. Ik behoorde echt wel tot de ondernemende soort en hield het daarbij ook nooit hele-maal droog. Dit soort jeugdherinneringen kwamen weer boven toen, na het van de trein halen, achter in de auto kleindochter Zoë (7) uitgebreid verslag deed van haar herfstvakantie- reis naar Disneyland bij Parijs. Daarbij rolden diverse Engelse woorden als worsten over haar lippen waaraan pappa Remco en Ingeborg niets mochten of hoefden toe te voegen. In deThallys (snelle trein naar Parijs) kreeg zij met haar digitale speeltje ook contact met meisjes die in andere coupés met een dito apparaatje de kilometers onder zich door lieten suizen. Op zulke momenten, waarvan ik met volle teugen geniet, denk ik: opa, de tijd schrijdt voort en word je aangerekend. Je wordt oud pappa en opa is natuurlijk helemaal ovegarig, ook al wil die nog veel ouder worden. Blijft het leven nog te leven voor deze licht digibetische grootvader? De Vereniging Documentatie Prentbriefkaarten (VDP) uit Soest wil zich graag aan u voorstellen. Wij vieren dit jaar ons 30-jarig jubileum en we hebben nu meer dan 400 leden. Dit zijn vooral particuliere verzamelaars, maar er zijn ook bedrijfsmatige en non profit lidmaatschappen. Wij doen meer dan alleen het stimuleren van het verzamelen van prentbriefkaarten. Onze doelstelling is gelegen in het documenteren van met name in Nederland uitgegeven prentbriefkaarten. Dat doen we dus al dertig jaar en er zijn inmiddels door onze vereniging een groot aantal publicaties uit gebracht. Deze beschrijven bepaalde soorten prent briefkaarten aan de hand van teksten, maar vooral ook met foto's of illustraties van de originele kaarten. Daarbij is de insteek soms de uitgever fotograaf soms de illustrator en dan weer een bepaald thema. Er zitten topografische uitgaven bij maar ook hebben we stan daardwerken laten verschijnen zoals de 'Encyclopedie van de Nederlandse Prentbriefkaart', een serie uitgaven 'De Geschiedenis van de Nederlandse Prentbriefkaart' en een uitgave over alle 'Illustrators van/op prentbriefkaarten'. Wij geven ook elk kwartaal het VDP Bulletin uit, het enige prentbriefkaartentijdschrift in Nederland. Een tijdschrift deels in full colour, dat elk kwartaal aan onze leden wordt toegestuurd. Het bevat een variëteit aan interessante artikelen op velerlei gebied, maar altijd gerelateerd aan het object prentbriefkaart. Voor nieuwe leden hebben wij een leuk kennisma kingsaanbod: zij krijgen het nog te verschijnen jubileumboek gratis! Ook krijgt men meteen korting op onze VDP uitgaven. Aanmelden las lid kan via www.prentbriefkaarten.info of bel 035-6022581 voor meer informatie en/of een inschrijffolder. Als de vier heren op de vorige pagina op het ijs terug zouden lopen naar Tuitjenhorn, komen ze hij deze brug terecht op de hoek van de Dorpsstraat en de Delftweg. december 2012

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 22