Bakker, sinds 1927 voor de tweede keer raadslid en vanaf 1939 wethouder en loco burgemeester. Samen maakten ze crisistijd en oorlog mee. Op 14 november 1945 sprak Nolet hem toe bij zijn afscheid uit de politiek. Tot nu toe had ik zulke verbanden terugge vonden in op schrift gestelde herinneringen van leden van de familie Bakker, zoals in het reünie-boekje van familie C. Bakker- Tesselaar en in het familie-boek van Ans Dekker en Nel Bakker. In het familiearchief van Piet Bakker trof ik diverse documenten betreffende de betekenis van burgemeester Nolet voor hem, zoals curricula vitae, solli citatiebrieven en benoemingen. Van de kant van de familie Nolet had ik nog geen documentaire sporen gevonden van verbondenheid met de familie Bakker, ook niet in de Nolet-aflevering van Zicht op Ha- ringcarspel uit 2009. Tot ik bij het lezen daarin stuitte op de vermelding van een kroniek van Jo Nolet-de Rijk. Hierin hield ze de gebeurtenissen bij rond de onderduik van haar man, die voorafgegaan was door 'kleine voorvalletjes' die de 'vrijheidskring' rond haar man steeds kleiner maakten. In het speciale oorlogsnummer van Zicht op Haringcarspel uit 1995 bleken passages uit deze kroniek te zijn opgenomen. Voor het artikel 'Het gemeentebestuur van Haren karspel in oorlogstijd' heeft mevrouw A. Oostdam-Nolet, een dochter van burge meester Nolet, toen enkele 'uittreksels' ge stuurd uit het boekje van haar moeder, bij elkaar één bladzijde. Anna Bakker- Tesselaar wordt in dit beknopte stukje niet genoemd, kamp Vught wordt terloops ver meld. Zou het kunnen, zo vroeg ik me af, dat Jo Nolet in andere delen van haar kro niek ook over mijn grootouders schrijft? Over de gevangenschap van mijn groot moeder in Amsterdam en Vught? Via de Historische Vereniging Haringcarspel lukt het om Joep Nolet, een zoon van Jo Nolet en thans woonachtig te Cadier en Keer, aan te schrijven. "Mijn vraag aan u is, of de Kroniek van uw moeder, genoemd als bron in Zicht op Ha ringcarspel, mogelijk ook passages of ver wijzingen bevat die betrekking hebben op Anna Bakker-Tesselaar. Ze zaten namelijk samen gevangen in Amsterdam en Vught. Bovendien, zo is bekend, gaf Jo Nolet aan wethouder Cees Bakker de raad om maar ondergedoken te blijven, want zijn vrouw "maakte het goed in Vught". Wie weet blijkt de Kroniek of uw "familiearchief" nog on vermoede aanvullende informatie te bevat ten!" (13.9.2011) Nog op dezelfde dag kwam het antwoord. "Naar aanleiding van uw mail ben ik in de kroniek van mijn moeder nagegaan of er relevante passages over uw grootouders in voorkomen. Dat blijkt het geval te zijn. Aanstaande zondag ben ik in verband met de verjaardag van mijn schoonzoon in Mo lenhoek. Ik kan mijn dochter, huisarts in Overasselt, niet bereiken, maar ik denk, dat er een uur is vrij te maken voor een ge sprek tussen ons beiden. Mijn aanvankelijke gedachten gaan uit naar een samenkomst op die dag bij een restaurant aan de Rijks weg in Molenhoek om 15.00 uur. Schikt u dat?" Ik liet weten het een prima afspraak te vin den. Mijn antwoord ging vergezeld van een dubbelportret van mijn grootouders op hun 45-jarig huwelijksfeest, gevierd 5 mei 1949 - een van de foto's die toen zijn gemaakt op het erf van hun boerderij in de Sloot gaard. Cees Bakker en Anna Tesselaar, 45 jaar getrouwd. Hij bedankte "voor de mooie foto van uw grootouders, die verbazend overeenstemt met het beeld dat mijn moeder in haar kro niek van uw grootouders schetst. Hierbij bevestig ik de afspraak. Voorzien van de nodige stukken zien we elkaar komende zondag." Ik was zeer benieuwd. -4-

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 6