Maar ik belande op nr.l en wat een verbetering. Vijf slaapkamers en alles nieuw, we waren uit dat kleine huisje waar maar één slaapkamer was op vijf gekomen. Nu de meubilering nog. Er moesten vijf ledikanten komen en er moest een heleboel gebeuren, maar de verdiensten waren niet zo slecht en heus het liep als een spoortje, de slaapkamers waren binnen drie maanden helemaal in orde. HARENRARSPEl VEEL SUCCES TOON| Nu er groot« schaarschte in petroleum begint te komen, ziet de bekende petrole- umventer Toon Spaander van Warmenhui- zen zijn nering verdwijnen, bijgevolg min- der inkomsten. Doch Toon is niet iemand die bij de pakken blijftn eerzitten, en na een ernstige huishoudelijke vergadering met z'n „wederhelft" besloot hij een „nieuw werk"' aan te pakken. Toon wordt schillenboer! Na toestem ming van den Burgemeester te hebben verkregen, ml hij tweemaal per week de schillen enander afval wat anders naar de mest verhuist of in de sloot geworpen wordt, bij de huizen komen afhalen Een afnemer heeft hij al gevonden. Niet alleen Warmen huizen wordt van zijn afval verlost, doch ook te Tuitjenhorn, Kerkbuurt en Ralverdijk za! Toon de huis vrouwen hun „emmertje" komen ledigen. Veel succes Toont Ook Schager Courant 11 oktober 1940. Het schuurtje uit de Fuik werd op de hoek opgebouwd, al mocht dit eigenlijk niet. En mijn bloemenwerk moest de eerste tijd op het aanrecht worden gemaakt, maar het was niet zo druk en we woonden erg mooi, dus daar hadden we de eerste weken helemaal geen erg in. De jongens waren al gauw thuis want buurman Ligthart had vier meiden die ongeveer van mijn oudste dezelfde jaren waren en het waren nogal heldere en ravotten, voetballen en wat erbij hoorde. Jaap, die in Uden was had nog een klein winkeltje liggen, klein en oud maar je krijgt ook niet het beste voor niets en toen het goed en wel stond, was Warmenhuizen ook een bloemenwinkeltje rijk, wat het begin is van wat er nu staat. Toen kostte het enkel arbeidsloon en wat er nu staat is wel twee ton waard. Wat ik toen bouwde was geen tweehonderd waard, zes broeiramen voor en één aan de oostkant, maar het rooide toch op een winkel. De Dorpsstraat (links), de hoge brug en de school. Huwelijksbootje Er was sprake van dat de hoge brug werd gesloopt en dan kon men met de auto op Oud Wulpendorp komen, maar dat was toen allemaal nog illusie. De verkoop was in de winkel en in het schuurtje werd het bloemenwerk gemaakt. Toen kwam het bericht dat Jaap verkering kreeg met de dochter van zijn baas en omdat zij iets ouder was dan Jaap, wilden ze maar niet te lang wachten. Jaap was meesterknecht geworden omdat hij nogal beviel. De eerste keren kwam hij op de fiets thuis. Hij moest drie zaterdagen overwerken en de vierde zaterdag kwam hij op de fiets van Uden naar Warmenhuizen. Dat was bijna een hele dag en hij vond het ook wel een heel stuk en het gebeurde daarom maar drie maal, toen ging hij met de trein. Van Uden met de bus naar Den Bosch, dan met de sneltrein naar Amsterdam, vandaar naar Alkmaar en dan wachten op de bus naar Warmenhuizen en was hij al thuis. Er kwam een trouwtje van, dus kwam hij lang niet iedere maand thuis. Hij was zodoende de eerste van mijn kinderen die in het huwelijksbootje klom. De datum schrijf ik wel een andere keer, want nu is het tijd voor iets anders. Carnaval op de vierentwintigste februari en dat morgen maar weer na tien weken winter. De datum werd door Jaap vastgesteld op 14 augustus 1956 en hij ging in het huwelijk in de Heilige land Stichting, want toen ook al kon Jaap het niet vinden met de pastoor van de parochie. Een beetje zenuwachtig zei hij, ik trek mij er niets van aan en trouw op een andere plaats en zodoende trouwde hij elders. GROETEN ÜIT WflRMENMCJIZEN -22-

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 24