het met overname moest. Zo liep er van 1979 tot 1988 op beider naam een agent schap. Daarna is alles één geworden. Volgende generatie De nadruk van ons werk heeft altijd gele gen op dienstverlening en het aan de man brengen van goede producten. Voor een volledig inkomen uit assurantie moest je spaarproducten sluiten, maar daar stonden wij niet achter. De oplossing was om de werkzaamheden uit te breiden met admi nistratie voor derden. Vanaf 1982 eerst alleen aangiften en vanaf 1986 ook bedrij ven. De klanten waren vooral starters en de hoeveelheid werk groeide gestaag. Eerst werkte alleen ik in het bedrijf; daarna kwam Gerda erbij en vervolgens konden we eigenlijk niet zonder personeel. Daar was ons huis aan de Beuninge 16 te klein voor, reden om oktober 1994 naar een bedrijfs pand op Bregweid 4 te verhuizen. Ook onze kinderen werden in het bedrijf opgeleid, van archief tot opbergen administratie en uiteindelijk boeken. We zijn inmiddels aanbeland in 2012, het jaar waarin het assurantiekantoor 100 jaar bestaat en het administratiekantoor 30 jaar. In het bedrijf voldoen drie personen (Gerda, Wijnand en Wil) aan de normen voor bemiddeling in assurantie die de AFM hieraan stelt. Geertje heeft haar studie economie afgerond. Teun is bezig met de diploma's bank- en verzekeringswezen. De opvolging voor nog een generatie is ge regeld en nog steeds hebben we dienstver lening hoog in het vaandel staan! en fustreparateur bij de veiling en ambulant kelner/barman. Vader haalde zijn B- diploma assurantieagent en hield de porte feuille in stand. Hij was geen sluiter, maar pakte wat op hem afkwam. Teeuwis de Groot. Vanaf ca. 1966 ging ik steeds meer werk langs de weg doen. Eerst uitsluitend incas so, langzaam uitgebreid met controle ver zekerde bedragen en op orde brengen van verzekeringen. Rond 1978/1979 zijn we gaan praten over samenwerken. Vader be sprak dit met zijn boekhouder. Die vond dat erg ingewikkeld en vader was dat met hem eens! Ik moest maar een eigen inschrijving nemen en dan zouden we later wel zien hoe BINNENGEKOMEN ARTIKELEN (2) Twee miniatuur hooiwagentjes; ongeveer 40 cm lang. -19-

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 21