Namen gezocht Oproep voor de Klimduinfoto hierboven: wie weet welke dames hier vereeuwigd zijn? Van de in de vorige Nieuwsbrief gepubli ceerde foto zijn alleen de namen van de onderwijzers binnengekomen, links Meester Peetoom, rechts Meester K. van 't Veer. OPMERKELIJKE BENOEMING HEER VAN HARINGCARSPEL Heer van Haringcarspel Cor Keesom is benoemd tot Commandeur in de Heilige Militaire Constantijns-Orde van Sint-Joris. De ridderslag werd op 21 januari toegediend door de apostolisch nuntius monseigneur dr. F.R. Bacqué in zijn privékapel in Den Haag. De Spaanse katholieke adelsorde is een zeer oude Europese ridderorde. Het motto van de orde is "In hoe signo vinces" (in dit teken zult u overwinnen.) De geschiedenis van de orde voert terug tot keizer Constantijn de Grote en ontleent aan hem ook zijn naam. Mogelijk bestond de orde al in 1261. Er valt over de vroegste periode van de orde niets met zekerheid te zeggen. In de 16e eeuw werd de orde, in de persoon van de Grootmeester en eigenaar, vanuit de Balkan naar Rome en vervolgens naar Parma overgebracht. Deze Grootmeester heeft bij het uitsterven van zijn familie de orde verkocht aan hertog Karei I van Parma, die als Karei III koning van Napels werd. Het Koninkrijk Napels zou later het Koninkrijk der Beide Siciliën gaan heten. Hij droeg het grootmeesterschap van de orde over aan zijn zoon de Koning van Napels en zo vererfde de Constantijns-Orde tot op heden. Ook nu nog is het hoofd van het Huis Bourbon-Beide Siciliën, Z.K.H de Infant van Spanje don Carlos, Hertog van Calabrië, de Grootmeester van de Constantijns-Orde. Deze neef van de huidige koning van Spanje is ook degene die de benoeming van Cor heeft moeten goedkeuren. Doel van de orde is volgens de statuten het vermeerderen van de glorie van het kruis, en propaganda voor de kerk. U moet hierbij denken aan steun aan ziekenhuizen en kerken, maar ook kerkbezoek en de liturgie spelen een rol. Intussen is de canonieke orde óók een wereldlijke orde geworden. Over de hele wereld zijn momenteel zo'n 2400 ridders. Wij feliciteren Cor met zijn benoeming. -8-

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 8