6. Verkiezing kascontrolecommissie De heer Wim Dekker treedt af en wordt bedankt voor zijn werk. Peter Tergau wordt gekozen als reservelid. De commissie ziet er nu als volgt uit: Blijvend: Jaap de Buijzer. Nieuw: Elly Sloof. Reserve: Peter Tergau. 7. Rondvraag a. Schriftelijke vraag van Klaas Deuzeman: In de notulen van vorig jaar staat bij punt 2 dat Sam Schipper als vrijwilliger zou meewerken aan een DVD. Is daar al iets over bekend? Sam is in de zaal en antwoordt dat de DVD 'Rondje Westfriese Omringdijk' inmiddels is uitgebracht en onder andere verkrijgbaar is bij de boekhandel. b. De heer Posthuma uit Dirkshorn vraagt: 1. Of het boekje '125 jaar Kerkgebouw in Dirkshorn' uit 1995 nog te verkrijgen is. Peter Rietkerk antwoordt dat de HvH nog een aantal exemplaren in het archief heeft liggen. 2. Of de Historisch vereniging inbreng gehad heeft bij het inrichten van het terrein 'Nieuwendoorn', hij vindt de toren namelijk een aanfluiting. Voorzitter antwoordt dat de HvH hier niet bij betrokken is geweest, en dat het een project van de Provincie betreft. Sam Schipper zegt dat hij namens de vereniging nog wel geprobeerd heeft om de toren van hout in plaats van staal te laten bouwen maar volgens de Provincie waren de plannen op dat moment al in een vergevorderd stadium, waardoor er geen wijzigingen in konden worden aangebracht. Sam snapt ook niet waarom de toren tot 28 meter hoogte is opgetrokken, omdat die in werkelijkheid nooit hoger dan zo'n 12 meter geweest kan zijn. Hans van der Geest spreekt namens stichting Eenigenburg en zegt dat er mensen zijn die de toren vreselijk vinden, maar ook dat er mensen zijn die hem wel mooi vinden. Het is in ieder geval een trekpleister en je hebt een goed uitzicht over de contouren van het voormalige kasteel en over de prachtige omgeving. c. Mevrouw Blokker uit Kalverdijk vraagt of de leden weten dat er een Historische Fietsroute is. Voorzitter antwoordt dat dit in Zicht op Haringcarspel heeft gestaan. d. Gerard Verlind vraagt of er bij de te maken monumentenlijst een foto en omschrijving gemaakt gaan worden. Voorzitter zegt dat dit gebeurt. 9. Sluiting Tegen 16:00 uur sluit de voorzitter de vergadering, waarna ze een bloemetje krijgt overhandigd en bedankt wordt voor haar enorme inzet in het afgelopen jaar. Tussen de diverse agendapunten door treden de drie leden van de de Westfriese Skroiversgroep op en na de sluiting van de vergadering vervolgen ze hun fantastische voorstelling (zie foto, helaas niet scherp). Rond 16.30 worden onder luid applaus uitgeleide gedaan, waarna leden en bestuur nog even gezellig nazitten. Notulist: Tineke Koenis.

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 5