NOTULEN VAN DE JAARVERGADERING van 26 maart 2011 in AHOJ te Tuitjenhorn 1. Opening Om 14:10 uur opent voorzitter Marieke Wever deze 19e jaarvergadering, heet de 64 aanwezigen welkom en memoreert als eerste het overlijden van Walter Lingerak. Walter was een zeer gewaardeerd vrijwilliger, vervulde verschillende vrijwilligerstaken en is bestuurslid en redactielid geweest, we zullen hem dan ook node missen. Verder meldt de voorzitter dat de gemeente een monumentenlijst heeft die niet (meer) compleet is en dat de gemeente gevraagd heeft of de HvH, Waarland van Toen en stichting Eenigenburg zelf een nieuwe lijst willen samenstellen. Ze roept de leden op om suggesties voor de lijst te melden bij de secretaris Tineke Koenis. Verder vertelt zij over de diverse activiteiten en ziet dat de vereniging het afgelopen jaar goed bezig is geweest. Onder andere met het uitbrengen van interessante 'Zichten', het organiseren van tentoonstellingen, het bemensen van het museum, het uitbreiden van de fotocollectie, het binnenhalen van historische voorwerpen en het archiveren van alles. Ze bedankt alle vrijwilligers voor hun geweldige inzet en bedankt ook alle leden, die door hun lidmaatschap laten blijken dat ze de boeiende historie van onze gemeente graag levend willen houden. 2. Mededelingen Peter Rietkerk was in het bestuur gekomen voor sponsorverwerving. Omdat veel bedrijven het moeilijk hebben wegens de recessie, is het echter niet de juiste tijd daarvoor. Daar de redactie-groep dringend mensen nodig heeft en Peter graag schrijft, maakt hij een switch van het bestuur naar de redactiegroep. Lida Roozendaal stopt na vijf jaar vrijwilligerswerk voor de HvH, waarvan vier jaar als coördinator van de suppoosten en als coördinator van de schoonmaakwerkzaamheden. Nellie en Gonda Entes nemen het grootste gedeelte van haar taken over. Lida blijft nog wel dingen doen, zoals stukjes schrijven voor de Zicht. 3. Notulen jaarvergadering 6 maart 2010 De notulen van de jaarvergadering van 6 maart 2010 worden goedgekeurd 4. Financieel verslag 2010 en begroting 2011 Per mail vraagt Peter Tergau waarom de nog te ontvangen debiteuren niet zijn meegenomen in het financieel overzicht 2010 en vraagt duidelijkheid over de balansposten. Naar aanleiding van deze vragen heeft de penningmeester het overzicht en de balans aangepast en een nieuw exemplaar uitgereikt aan de aanwezigen. Het overzicht was gebaseerd op de werkelijke uitgaven en inkomsten, terwijl het juister is dat ook de nog te ontvangen en nog te betalen posten worden meegenomen. In de zaal vraagt de heer Tergau waarom er zoveel geld op de bank staat. Voorzitter antwoordt dat dit onder andere apart is gezet voor het komende jubileumjaar (20 jaar HvH!), voor het opwaarderen van de Zicht op Haringcarspel en voor de aanschaf van bijvoorbeeld vitrinekasten in het museum. Ook vraagt Peter Tergau waarom de post 'verzekeringen' zo laag is. De penningmeester antwoordt dat de vrijwilligers verzekerd zijn via de gemeente, en dat verder alleen spullen van de HvH verzekerd zijn die bij derden staan. Historische eigendommen zijn niet te verzekeren dus daar wordt ook geen geld aan uitgegeven. 5. Verslag van de kascontrolecommissie De heren Wim Dekker en Jaap de Buijzer hebben kascontrole uitgevoerd en geen onregelmatigheden aangetroffen. Zij complimenteren de penningmeester voor haar vele en goede werk en inzet. -4-

Zicht op Haringcarspel | 2012 | | pagina 4