Dorpsstraat 72, Warmenhuizen. Het huis van Tante Anne werd gebouwd in 1912. Op deze foto poseert aannemer De Geus met werklui en familieleden voor het huis dat hier bijna klaar is voor inwoning (o.a. de dakgoten en het tegelwerk bij de voordeur ontbreken nog). Op de grond zit tienjarige Klaasje de Geus die de eerste steen heeft gelegd. Al deze Warmen- Met dank aan mijn moeder, Rie de Francis-de Moor en mijn tante Leen de Van der Heiden-de Moor. Mijn verontschuldiging aan de midden standers van Warmenhuizen die wel hebben bijgedragen aan het dorpsbeeld van de eerste helft van de 20ste eeuw, maar niet zijn genoemd in dit verhaal. JUSTERLAND FESTIVAL 2011 Op zaterdag en zondag 2 en 3 juli 2011 waren er demonstraties door Justerland op het Geestmerambacht complex aan de kant van camping Molengroet. Het festival was een initiatief van de stichting Justerland, een historisch themapark dat hopelijk, namens de initiatiefnemers, over enkele jaren in het Geestmerambacht verrijst. De initiatiefnemers hebben zelf een levende geschiedenisgroep opgericht, die het leven van de Friezen rond het begin van de jaartelling uitbeeldt. Verder werden er Vikingen, Romeinen en Middeleeuwers nagespeeld. Ook waren er schijngevechten, een smederij, handelaren met leer en huiden, een verhalenverteller, masker makers, boogschieters en diverse kramen met historische verkoopwaar aanwezig. Verder liepen er diverse personen die iets uitbeelden uit bovengenoemde tijden. Het festival werd bezocht in deze twee dagen door ongeveer 6.000 toeschouwers, wat een succes mag worden genoemd en om een vervolg vraagt. Sam Schipper. Hierboven het plan voor de inrichting van Justerland, zie verder www.iusterland.nl. (red) huizenaren hadden plannen, hoop en dromen voor de toekomst met een beduidende dosis alledaagse rompslomp en zorgen. Inmiddels is het dorp doorgegeven aan volgende generaties Warmenhuizenaren, met gelijksoortige plannen, hoop en dromen en hun eigen dosis alledaagse rompslomp en zorgen. Het huis is allang vervangen door een nieuw huis, maar de vier hulstbomen staan nog in de voortuin, lindebomen staan nog rondom, en Tante Anne's pruimenboom in de achtertuin biedt nog elk jaar zijn lekkere blauwe pruimen. -24-

Zicht op Haringcarspel | 2011 | | pagina 26