ARCHIVARIS KLAAS MET DE VUT Klaas Deuzeman is gestopt als archivaris. De laatste tijd werd hij al bijgestaan door Marleen van der Leeuw, die nu het stokje van Klaas gaat overnemen. Klaas heeft, sinds er sprake van was dat de collectie van Ben Buter in het museum zou worden ondergebracht, heel veel voorwerpen voorzien van een nummer en omschrijving, die ook in boekwerken terug te vinden zijn. Zodat in één oogopslag te zien is wat onze vereniging bezit, en waar dat te vinden is. Dat klinkt eenvoudig, maar we hebben het hier over duizenden artikelen, een berenklus dus! En nog is niet alles beschreven, vandaar dat Marleen er mee verder gaat. Naast zijn werkzaamheden voor het archief maakte Klaas ook deel uit van het Acquisitieteam, knipte hij familie- en sportberichten uit kranten en kon hij als de beste koffie zetten, wat hij trouw voor iedere vergadering of bijeenkomst deed (inclusief afwassen). Bedankt voor alles Klaas, en het ga je goed! Als vervolg op bovenstaande: heeft u iets aan te bieden aan de vereniging? Mail dan naar soniablokker@hotmail.com. Het telefoonnummer van Klaas is hiervoor niet meer beschikbaar. KOPPIE POEIER Door Dineke Francis (USA) Het verhaal van Tante Anne is het verhaal van een heleboel oude tantes van de vorige eeuw. Het is ook een stukje geschiedenis over het alledaagse leven in het dorp Warmenhuizen. Een bezoekje brengen aan Tante Anne is een stapje terugzetten in de tijd. Het is een voet plaatsen in een periode waar we niet meer naar terug willen, maar waar we wel zo nu en dan - soms hoofdschuddend en met een tikkeltje weemoed - graag even aan terugdenken. De dagen worden korter. De zomerwind koelt af. De "R" is weer in de maand. Ik krijg weer zin om mijn handen te warmen aan een beker met warme chocolade melk. Ik open een pakje met gezoete cacaomix en gedroogde mini- marshmallows. Melk erbij. Even roeren. Eén minuut in de magnetron. Eén mi nuut lijkt plagend te kruipen als je moet wachten. Meestal vind ik tijdens zo'n lange minuut een paar kruimels om weg te vegen of een bordje om in de afwasmachine te zetten. Niet van daag. Vandaag blijft mijn hand aan het handvat van het deurtje van de magnetron terwijl mijn ogen zijn gefixeerd op de dansende beker achter het gestippelde glas. Mijn gedachten dwarrelen naar een tijd die niet meer bestaat. Een gedaante stapt langzaam uit een zoemen de mist. Het is een vrouw in een lange zwarte jurk en een bloemetjesschort. Ze heeft een kop en schotel in haar hand. Ze glimlacht naar me... Het is Tante Anne. De boerderij in het midden van het dorp waar Tante Anne in 1881 is geboren. Mijn Tante Anne was geboren in 1881. Haar eerste jaren groeide ze op met hetzelfde gemak als dat ze huppelde op haar klompjes over het zwarte pad van Warmenhuizen. Net als de andere boerendochtertjes van het kleine dorp was ze blij met een nieuw hinkelblok en een houten garenklosje met vier spijkertjes om mee te punniken. Maar, naarmate er meer en meer zoompjes uit haar jurkjes getornd moesten worden, kwam er geleidelijk aan een einde aan de tijd van kaatsebal-ik-vang-je-al en in-spin. Meisjes kregen immers de taak moeder te helpen in het huishouden. -16-

Zicht op Haringcarspel | 2011 | | pagina 18