Gerrit Ellisz. - Adriaen Broersz. met de weduwe van Jan Duijn met Maritge Jans dr. haar dochter - Claes Ariaensz. - Jan Dircksz. Stom - Cornells Cornelisz. Oogmer- Aerjaen Adriaensz. Maet met zijn broer Pieter. Gesloopt De katholieke kerk van Krabbendam die gesloopt werd in 1572 stond op het perceel van Kerkpad 2. Deze kerk moet nog tamelijk nieuw zijn geweest, niet onmogelijk dat het de opvolger was van een kerkje die voor 1500 nog midden in het 1e Krabbendam op de 'Grote Weijt van Egmont' stond. De 'Grote Weide' en omgeving is met een verkaveling van 1978 vlak gemaakt. Na deze werkzaamheden werden er sporen zichtbaar van de vroegere bewoning, maar na diepploegen bleef daar niets meer van over. Bronnen Groot Charterboek van de Graven van Holland, Zeeland en Vriesland - F. van Mieris. Bijdrage tot de historisch Kennemerland enz. - J. de Cock. Noord-Holland kerken en kapellen - A. Numan. Kaart Christiaen Sgrooten 1552. Kaart Adriaen Anthonisz. Alckmaerium 1572. Manuscript en kaarten - Cees Wagenaar te Krabbendam. Warmenhuizen meer dan 400 eeuwen water- en veldnamen - Stichting COOG. Oud archief Warmenhuizen. Sam Schipper IJSVERMAAK IN HISTORISCH MUSEUM Schaatsfanaten van onze vereniging hadden in het Historisch Museum een geweldige deeltentoonstelling ingericht met de titel 'Ijsvermaak'. Het thema van de tentoonstelling was 'schaatsen en prikken'. Met antieke schaatsen, een antieke prikslee en historisch materiaal van ijsclubs uit Sint Maarten, Valkkoog, Dirkshorn, Waarland, Warmenhuizen en Tuitjenhorn. Tevens werd een aantal prominente figuren uit de Nederlandse schaatskernploeg belicht, waaronder plaatselijke beroemdheden als Marius Strijbis en Sjouke Westra, waarvan eveneens enkele gedenkstukken waren uitgestald. De tentoonstelling was voornamelijk gericht op ijsvermaak van vóór 1963, en een 'must' voor ijsliefhebbers die de goede oude en ijskoude tijden weer voor éven wilden herbeleven. De opening is vrijdag 5 februari onder grote belangstelling verricht door Tinus Rozendaal. Foto boven: Ook schaatsclub S.I.S. uit Warmenhuizen werd belicht. Foto onder: Prikslee en antieke schaatsen waren te zien in 'Ijsvermaak'. Op de Ijsbaan van S.I.S. Marius Strijbis, Thijs Jonker, Churchil MolenaarNic Pronk en achter Klaas Schenk -36-

Zicht op Haringcarspel | 2010 | | pagina 38